Sidebar

VU GMC magistrantei – Prezidento Kazio Griniaus stipendija

Kasmet gabiausiems valstybinių aukštųjų mokyklų studentams skiriamos vardinės Lietuvos Respublikos Prezidentų Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Kazio Griniaus, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko stipendijos. Šiemet Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro biochemijos magistrantūros II kurso studentė Vaida Paketurytė pelnė Kazio Griniaus vardo stipendiją. 

Atrenkant kandidatus stipendijoms šiemet pirmą kartą atsižvelgta ne tik į akademinius pasiekimus, bet ir į visuomeninę veiklą. Švietimo ir mokslo ministerija Prezidentų vardines stipendijas įsteigė 1995 metais, siekdama pagerbti Lietuvos Respublikos Prezidentus ir paskatinti geriausius Lietuvos studentus. Šiais metais stipendijos paskirtos 28 mūsų šalies studentams. 

V. Paketurytė prof. Daumanto Matulio įkurtoje Biotermodinamikos ir vaistų tyrimų laboratorijoje laisvu nuo auditorinių užsiėmimų metu pagal individualią programą atlieka mokslinį tiriamąjį darbą  „Oksopirolidino grupę turinčių benzensulfonamidų ir žmogaus rekombinantinių karboanhidrazių sąveikos termodinaminė analizė“. Magistrantė ieško karboanhidrazių (baltymų) aktyvumą slopinančių cheminių junginių. Tokie tyrimai svarbūs ne tik baltymų sąveikos su junginiais fundamentiniam supratimui, bet ir padeda kurti naujus vaistus. 

„Tam tikrų karboanhidrazių koncentracija vėžinėse ląstelėse yra padidėjusi. Todėl jas galima laikyti taikiniu, kurį užslopinus galbūt būtų galima bent iš dalies kovoti su šia liga“, – sako V. Paketurytė. 

 

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos