Liepos 16 dieną Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorius Virginijus Šikšnys tapo Bristolio universiteto garbės daktaru.

Juo taip pat įvertintas geologijos profesorius Edwardas Stolperis ir inžinierius Johnas Deeras.

„Man tikrai didelė garbė ir privilegija tapti prestižinio Jungtinės Karalystės universiteto garbės daktaru. Manau, tai ir Lietuvos mokslo pasiekimų su ženklu „pagaminta Lietuvoje“ pripažinimas bei įvertinimas, kuris parodo, kad Lietuvos mokslininkų pasiekimai pripažįstami tarptautinėje erdvėje. Džiugu, kad mūsų valstybė Jungtinėje Karalystėje tampa žinoma kaip mokslo ir aukštųjų technologijų šalis. Tikiuosi, kad būdamas Bristolio universiteto akademinės bendruomenės narys galėsiu dar aktyviau prisidėti prie abiejų universitetų ryšių ir bendrų projektų plėtros“, – sakė prof. V. Šikšnys.

VU GMC mokslininką su Bristolio universiteto Medicinos mokykla sieja ilgametis bendradarbiavimas, prasidėjęs 2000 m. kartu su prof. S. E. Halfordo laboratorija įgyvendinat bendrą „Wellcome Trust“ fondo finansuojamą projektą. Jame buvo tiriamos unikalios restrikcijos-modifikacijos sistemos, kurios veikia kaip įgimta bakterijų imuniteto sistema, apsauganti bakterijas nuo amžinų priešų – bakteriofagų, arba bakterijų virusų. Bendrų tyrimų rezultatai buvo paskelbti prestižiniuose mokslo žurnaluose, įskaitant JAV mokslų akademijos leidinį „Proceedings of National Academy of Sciences of the United States of America“ (PNAS).

Bendradarbiavimas tarp Bristolio ir Vilniaus universitetų tęsėsi ir toliau vykdant „Wellcome Trust“ ir Europos Komisijos projektus. Bristolio universiteto Medicinos mokykloje prof. S. E. Halfordo laboratorijoje stažavosi VU GMC tyrėjai dr. Giedrius Sasnauskas, dr. Mindaugas Zaremba ir dr. Tomas Šinkūnas.

Bristolio universitetas patenka į geriausių Jungtinės Karalystės universitetų dešimtuką.