Numatomi disertacijų gynimai

Kviečiame susipažinti su VU GMC numatomais disertacijų gynimais.

· Liepos 13 d., 11 val., R401 a. Redas Dulinskas gins disertaciją „Ūmaus ir ilgalaikio alkoholio vartojimo ir abstinencijos poveikis žiurkės regos sistemos sukeltiniams potencialams” (vadovas prof. dr. Osvaldas Rukšėnas).

Disertacijos santrauka: Stimulo įjungimo ir išjungimo, t. y. stimulo trukmės suvokimas, yra viena fundamentalių laikinės informacijos apdorojimo funkcijų. Tyrimai rodo, kad stimulo įjungimo ir išjungimo apdorojimas gali būti paremtas skirtingais neuroniniais mechanizmais, dėl to šie atsakai gali būti skirtingai moduliuojami biologiškai aktyvių medžiagų. Alkoholio, vienos dažniausiai vartojamų narkotinių medžiagų pasaulyje, vartojimas yra susijęs su įvairiais regos sutrikimais bei regimosios informacijos apdorojimo moduliacija skirtingose regos sistemos lygiuose. Sutrikdytas informacijos, apie stimulo įjungimą ir išjungimą, apdorojimas gali sukelti neteisingą regimojo stimulo parametrų įvertinimą ir net įtakoti reakcijos laiką. Šioje disertacijoje pristatyti rezultatai rodo, kad neuronų populiacijos lygyje regos sistemos aktyvacija stimulo įjungimo metu skiriasi nuo aktyvacijos stimulo išjungimo metu. Skirtumai tarp šių atsakų yra pastebimi žievės lygyje anestezuotuose ir budriuose gyvūnuose. Ilgalaikis alkoholio vartojimas ir abstinencija turi stiprų, ilgalaikį, o kartais negrįžtamą poveikį informacijos apdorojimui. Tiek alkoholio vartojimo, tiek abstinencijos etapai paveikia tik paskutines informacijos apie stimulo įjungimą apdorojimo stadijas regos žievės lygyje, bet nepaveikia šoninio kelinio kūno. Tuo tarpu atsakas į stimulo išjungimą yra jautresnis alkoholio vartojimo ir/ar abstinencijos poveikiui ir yra moduliuojamas regos žievės ir šoninio kelinio kūno lygiuose.

Disertacijos gynimą stebėti ir užduoti klausimus bus galima ir nuotoliniu būdu, naudojantis šia nuoroda: https://tinyurl.com/yaymcrg8

Kviečiame dalyvauti!