Sidebar

Naujausi įvykiai

Aprašymas Atsižvelgdamas į el. dokumentų valdymo pokyčius Vilniaus universiteto (VU) Centrinės administracijos Teisėkūros skyriaus Dokumentų valdymo poskyris organizuoja elektroninių dokumentų valdymo mokymus, kuriuose bus aptariami el. dokumentų turinio rekvizitų dėstymo ypatumai bei naujovės ir el. dokumentų projektų rengimas DVS „Avilys“, taip pat bus skiriama laiko Jūsų klausimams dėl el. dokumentų valdymo.
Organizuoja Teisėkūros skyriaus Dokumentų valdymo poskyris
Vieta VU Centriniai rūmai, 239 seminarų kamb., Universiteto g. 3, Vilnius
Kontaktai Greta Adomaitė
Pradžia 2019-11-08 13:00
Pabaiga 2019-11-08 14:00
Tipas Praktinis užsiėmimas
Papildoma informacja Registracija
Aprašymas Dr. Sauliaus Gražulio seminaras „Atvira kristalografinė duomenų bazė COD – kūrimas ir pritaikymai“. Kviečiame dalyvauti!
Organizuoja Gyvybės mokslų centras
Vieta VU Gyvybės mokslų centras, R401 auditorijoje (Saulėtekio al. 7, Vilnius)
Kontaktai Kontaktai nenurodyti
Pradžia 2019-11-08 13:00
Pabaiga 2019-11-08 15:00
Tipas Seminaras
Papildoma informacja Renginio nuoroda
Aprašymas

Tarptautinis literatūros festivalis Vilniaus lapai kviečia į atvirą paskaitą su prof. Mikhail Iossel (Concordia University, Canada).

Nuo 8–9-ojo dešimtmečio sovietų literatūros samizdato iki beribio aido skambėjimo šiandienos socialiniuose tinkluose: šiuolaikiniame pasaulyje nuolat vykstant globalioms transformacijoms ir pertvarkoms, per pastaruosius kelis dešimtmečius stipriai pasikeitė ir tautos literatūrinės ir meninės raiškos būdai. Ir vis tik iš esmės pagrindiniai modeliai ir bendras pobūdis daugeliu atveju nepakito. Nuo pogrindžio iki kibernetinės erdvės: renginyje pagrindinis dėmesys bus skirtas perėjimui nuo vieno savirealizacijos taško iki kito.

RENGINYS NEMOKAMAS

Organizuoja Vilniaus universitetas
Vieta Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas, Donelaičio auditorija (Universiteto g. 5, Vilnius)
Kontaktai Kontaktai nenurodyti
Pradžia 2019-11-08 15:00
Pabaiga 2019-11-08
Tipas Paskaita
Papildoma informacja Renginio nuoroda
Aprašymas

VU Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos centro profesorius Aurelijus Rinkevičius skaitys paskaitą “CMS Subdetectors and Selected New Results”.

Compact Muon Solenoid (CMS) is a complex (composite) detector located at CERN (Switzerland), it is made out of more than 10 subsystems (subdetectors), where each uses different particle detection and energy absorption technologies. The talk will overview such a device in full an in pieces as well as the concepts behind the operation, the talk will overview the HL-LHC program, and what will follow next (2040-ies and beyond). In addition, there will be a simplified crash course to particle (high-energy) physics, how does the nature work and what are the latest results delivered by the LHC experiments, such as CMS.

Į paskaitą kviečiami visi susidomėję, įėjimas laisvas.

Paskaita vyks anglų kalba.

Organizuoja Chemijos ir geomokslų fakultetas
Vieta VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Neorganinės chemijos aud. (Naugarduko g. 24, Vilnius)
Kontaktai Kontaktai nenurodyti
Pradžia 2019-11-08 15:00
Pabaiga 2019-11-08
Tipas Paskaita
Papildoma informacja Renginio nuoroda
Aprašymas 2019 m. lapkričio 8-9 d. VU Filosofijos fakultete vyks 4-oji Ugdymo mokslų transformacijų tarptautinė konferencija. Jos metu siekiama aptarti problemas, su kuriomis susiduria ugdymo mokslas dėl greitai besikeičiančios kultūrinės aplinkos. Šių metų konferencijoje „Švietimo politika kultūriniuose kontekstuose: transmisija ir/ar transformacija“ diskutuosime apie tai, ką perduosime ateities kartoms, ar tikrai turime stengtis tai perduoti, o gal turime kurti naujus žinių, vertybių ir gebėjimų konstruktus. Atliepiant kylančius iššūkius švietimo politikoje kuriamos ilgalaikės strategijos ir ieškoma būdų į ugdymo turinį įtraukti tai, kas svarbu. Tačiau, ar siekdami viską aprėpti, nenueiname tik paviršiumi, ar mokydami visko, ko nors išmokome? Jei pabrėžiame, kad gyvename taip vadinamame mokymosi, o ne mokymo, amžiuje, kyla klausimas, koks iš viso turėtų būti ugdymo turinys, iš kur jis kyla ir kas ką moko? Kuriamas galios santykių tarp mokytojo ir mokinio balansas gali padėti išspręsti ugdymo turinio kilmės problemą. Tačiau naujosios ugdymo sąlygos pasižymi didžiuliais ir greitai kintančiais informacijos srautais ir tampa labai sunku nustatyti galios santykius tarp ugdymo proceso dalyvių. Transmisija pamažu išstumiama, o transformacija ir transversalumas užima vis didesnę dalį ir veikia švietimą. Švietimo politikai susiduria su iššūkiu, kaip ugdymo procesą padaryti pozityviu, kūrybišku ir sėkmingu.
Organizuoja Filosofijos fakultetas
Vieta VU Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9) 201 aud.
Kontaktai Kontaktai nenurodyti
Pradžia 2019-11-07 09:00
Pabaiga 2019-11-08 16:30
Tipas Konferencija
Papildoma informacja Renginio nuoroda
Aprašymas VU botanikos sodas kviečia visas mokyklas dalyvauti floristikos konkurse.Jo tikslas – populiarinti floristikos meną, ugdyti ir skatinti mokinių kūrybiškumą, saviraišką, meninės interpretacijos poreikį, ekologinį švietimą ir pagarbą aplinkai. Pernai metais konkursas sukvietė 62 mokinius ir 47 mokytojus iš 42 vidurinių ir profesinių mokyklų. Mokinių sukurtos Advento ir Kalėdų puošmenos stulbino kompozicijų iš natūralių medžiagų kūrybiškumu ir nuoširdumu. Kviečiame mokytojus ir jų mokinius dalyvauti šiame konkurse, pasitikti Šv. Kalėdas su nuostabiais floristiniais papuošimais ir dovanomis!Anketą ir konkurso nuostatus atsisiųsti iš VU Botanikos sodo svetainės: https://www.botanikos-sodas.vu.lt/news/327/42/2019-m.-mokini%C5%B3-floristikos-konkursas-D%C5%AAZGIAM-KAL%C4%96DAS-SODE
Organizuoja Botanikos sodas
Vieta VU Botanikos sodas
Kontaktai Aida Dobkevičiūtė
Pradžia 2019-11-04
Pabaiga 2019-12-15
Tipas Konkursas
Papildoma informacja Dūzgiam Kalėdas sode!
Aprašymas

Šiais metais sukanka 450 metų, kai Lietuvoje įsikūrė Jėzaus Draugija – jėzuitai. Minėdama šią sukaktį, Vilniaus universiteto biblioteka visuomenei pristato parodą „Unus non sufficit orbis: Vieno pasaulio negana“.

Jėzuitų misijos sukakčiai skirtoje parodoje bus pateikiami Vilniaus universiteto bibliotekos fonduose saugomi spaudiniai ir rankraščiai, atskleidžiantys jėzuitų misijas nuo XVI a. iki XVIII a. Ekspozicija suskirstyta į keturias dalis, kurių pavadinimai apibūdina misionierių veiklas įvairiuose regionuose.

Organizuoja Biblioteka
Vieta VU bibliotekos Baltojoje salėje (Universiteto g. 3, IV a.)
Kontaktai Kontaktai nenurodyti
Pradžia 2019-10-31 09:00
Pabaiga 2019-12-31 17:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Renginio nuoroda
Aprašymas

Per pastaruosius porą dešimtmečių internetas ir socialinė žiniasklaida atnešė reikšmingų pokyčių darbo vietoje. Darbdaviai ir darbuotojai vienas kitą susiranda internete, o darbo jėga yra judresnė, įvairesnė, labiau paplitusi. Tuo pat metu perėjimas prie informacinės ekonomikos pakeitė darbo pobūdį. Įmonės labiau naudojasi laikinaisiais darbuotojais ir samdo išorės paslaugas. Šie pakeitimai padidino konfidencialios informacijos identifikavimo ir apsaugos svarbą ir padarė ją sudėtingesnę. Profesorės skaitomas kursas bus sutelktas į sudėtingas teisines problemas, lydinčias šiuos pokyčius.

Vizituojanti profesorė iš JAV Lisa Renee Pomerantz turi daugiau nei trisdešimt metų teisinės ir ginčų sprendimo patirties.

Paskaitos anglų kalba.

Organizuoja Teisės fakultetas
Vieta VU Teisės fakultetas, 302 aud. (Saulėtekio al 9, I rūmai, Vilnius)
Kontaktai Kontaktai nenurodyti
Pradžia 2019-10-28 15:00
Pabaiga 2019-11-08 17:00
Tipas Paskaita
Papildoma informacja Renginio nuoroda
Aprašymas VU Užsienio kalbų institutas ir VU biblioteka maloniai kviečia į tarptautinio patarlių projekto „Kol gyveni, tol ir mokaisi“ piešinių parodos atidarymą spalio 15 d., antradienį, 16 val. VU bibliotekos Direkcijos koridoriuje (III a., Universiteto g. 3). Bus pristatyta penktoji patarlių rinktinė „Lietuvių-norvegų patarlės. Kol gyveni, tol ir mokaisi. Litauisk-norske ordtak. En lærer så lenge en lever“ (išleido VšĮ „Pamėginčius). Knygą iliustravo vaikai iš Lietuvos ir Norvegijos. Lietuviškas patarles piešė vaikai iš Rokiškio rajono Obelių vaikų globos namų, Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų, Dusetų meno mokyklos, Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro, o jų norvegiškus atitikmenis iliustravo mokiniai iš Stokksund ir Rotvoll mokyklų Norvegijoje. Šiais metais prestižinėje tarptautinėje Londono knygų mugėje projektas buvo nominuotas „Iternational Excellence Awards 2019“ tarp trijų geriausių pasaulyje kategorijoje „Educational Learning Recourses“.
Organizuoja Biblioteka
Vieta VU bibliotekos Direkcijos koridorius (III a.)
Kontaktai Snieguolė Misiūnienė
Pradžia 2019-10-15 16:00
Pabaiga 2019-11-08
Tipas Paroda
Papildoma informacja Daugiau informacijos
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos