Vadovo vardas ir pavardė: Arnoldas Kaunietis

El.pašto adresas:

Institucija (Įmonė), Padalinys: Mikrobiologijos ir biotechnologijos katedra, Taikomosios mikrobiologijos laboratorija

Preliminari tema: Naujų bakteriocinų paieška ir tyrimai.

Trumpas praktikos aprašymas, darbo pobūdis: Bakteriocinai tai savo struktūra labai įvairūs bakterijų produkuojami antibakteriniai peptidai ir maži baltymai. Jie yra taikomi maisto pramonėje, bei turi dideli potencialą veterinarijoje ir medicinoje. Mes ieškome naujų bakteriocinų, bei įvairių juos sintetinančių bakterijų, kurie galėtų veikti prieš fitopatogenus ir galėtų būti taikomi biokontrolei žemės ūkyje, kaip apsauga nuo įvairių mikroorganizmų sukeliamų ligų. Be klasikinių mikrobiologinių metodų bakterijų izoliavimui, naudojame ir baltymų chromatografijos, DNR klonavimo bei baltymų raiškos metodus heterologinei bakteriocinų biosintezei. Taip pat dirbame ir su termofilinėmis Geobacillus ir Parageobacillus spp. bakterijomis. Jos turi didelį potencialą pramoninėje biotechnologijoje, gali būti naudojamos biodegalų bei įvairių kitų cheminių junginių gamyboje. Kuriame heterologinių baltymų raiškos sistemą šioms bakterijoms bei ieškome jų sintetinamų naujų bakteriocinų.

Reikalavimai praktikantui: Bakalaurantas(-ė) Magistrantas(-ė)

Pasiūlymas galioja iki: 2022-09-01