Visa informacija apie praktikas Lietuvoje ir užsienyje.
ERASMUS praktika
Visą informaciją apie Erasmus profesinės praktikos galimybes rasite čia.
VU GMC koordinatorė - Sigita Mėlynyte . Jei turite klausimų ir norite pasikonsultuoti, prašau, susisiekite e-paštu ir per MS TEAMS (antradieniais ir ketvirtadieniais 9-12 arba pagal susitarimą)
Keli patarimai kaip susirasti Erasmus praktikos vietą.
- Tai - it pabandymas ieškotis darbo. Ieškokite, kas jums įdomu, kurioje srityje norėtumėte patobulėti, pasibandyti, o gal tiesiog kur matote save dirbantį po studijų baigimo.
- Dažniausiai mūsų centro studentai praktikas atlieka moksliniuose institutuose, universitetų laboratorijose, bet taip pat ir privačiame sektoriuje (kosmetikos, vaistų įmonėse ir pan.) bei nevyriausybinėse organizacijose.
- Jei sunku nuspręsti ir surasti vietą, o norite pagilinti įgūdžius srityje, kurioje jau atliekate mokslinį projektą, - pasikalbėkite su savo mokslinio darbo vadovu, dėstytojais, kai kurie bendradarbiauja su užsienio mokslininkais ir gali nukreipti į konkretesnes vietas. Taip pat patyrinėkite mokslinių straipsnių, kurių tematika jums įdomi, autorių kontaktus, kur tyrimas buvo atliktas.
Erasmus praktika COVID-19 metu. Studentai teikti paraiškas Erasmus praktikai tikrai gali. Dėl COVID-19 taikomos maksimaliai lanksčias sąlygas, tačiau tik tiek, kiek jos neprasilenkia su oficialiais programos reikalavimais, pavyzdžiui, absolvento praktiką galima atlikti ne ilgesniu nei 12 mėn. laikotarpiu po studijų baigimo, tad per tuos 12 mėn. galima dėliotis, kada ją atlikti. Jei taip nutiktų, kad išvykti negalėsite (tarkim, uždarytos valstybės sienos, ar priimanti įstaiga dirba tik nuotoliniu būdu), praktiką galime atidėti. Atidėtume ir tuo atveju, jeigu jau visi dokumentai būtų sutvarkyti, stipendija išmokėta, bet išvykti nepavyktų. Teikiantys absolventų praktikas nepamirškite, kad nepriklausomai, kada praktika prasidės, paraišką turite užpildyti dar esant studentu. Jei turite nuogąstavimų, susisiekite su koordinatore.
Praktika „Thermo Fisher Scientific“
Bendrovės Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centre (MTEPC) dirba 145 mokslininkai ir tyrėjai. Tai – vienas iš didžiausias privačių mokslinių tyrimų centrų Baltijos regione. Trumpą prezentaciją apie MTEPC rasite čia.
Vien nuo 2010 m. kompanija yra gavusi daugiau kaip 30 tarptautinių (JAV ir ES) patentų naujai sukurtoms technologijoms ir produktams. Sąrašą patentų rasite čia.
MTEPC tyrimų rezultatai yra skelbiami ir užsienio mokslo žurnaluose. Šių publikacijų sąrašą rasite čia.
Kiekvienais metais MTEPC kviečia VU Gyvybės mokslų centro bei Chemijos ir geomokslų fakulteto studentus bendrovėje atlikti praktiką ir parengti ginti bakalauro / magistro baigiamuosius darbus.
Baigiamuosius darbus MTEPC rengiantiems studentams skiriame vardines stipendijas: bakalauro studentams 964 Eur., magistro – 1773 Eur. (visiems metams)
Bakalauro studentams konkursas ir darbų temos yra skelbiami gegužės – birželio mėnesiais, magistro – rugpjūtį – rugsėjį.
Už pažangumą ir aukštus studijų rezultatus studentai taip pat turi galimybę gauti vienkartinę metinę prof. Andriaus Sniadeckio vardinę stipendiją (450 eurų).
Jeigu norite gauti daugiau informacijos apie praktikos galimybes „Thermo Fisher Scientific“, prašome kreiptis el. paštu adresu jolita.paulauskaite@thermofisher.com