Dr. Donatas Žvingila

ResearchGate

Mokslo sritis:

Genetika, augalų genetika
Moksliniai interesai: Augalų populiacijų genetika ir ekologija, genetinė rekombinacija ir molekuliniai žymenys, molekulinė taksonomija, vystymosi genetika
Pareigos, darbovietė: Profesorius, Vilniaus universitetas
Išsilavinimas:
Habilitacijos procedūra (Vilniaus universitetas)
Biologijos mokslų kandidatas. Po nostrifikacijos gamtos mokslų daktaras (Rusijos MA Bendrosios genetikos institutas)
Biologas, biologijos ir chemijos dėstytojas (Vilniaus universitetas)
Patirtis: Nuo 2010 profesorius (Vilniaus universitetas)
2000-2010 docentas (Vilniaus universitetas)
1998-1999 UNESCO stažuotojas (BETCEN UNESCO)
1993-2000 vyresnysis asistentas (Vilniaus universitetas)
1992-1993 asistentas (Vilniaus universitetas)
1989-1992 aspirantas (RMA Bendrosios genetikos institutas)
1986-1989 stažuotojas (Vilniaus universitetas)
Dėstomi dalykai: Genetika; Molekulinė biologija ir genetika (genetika); Vystymosi biologija ir genetika; Rekombinogenezė ir reparacija
Vadovavimas doktorantams: Vilius Mensonas
Jurgita Butkuvienė
Virginija Tunaitienė
Donatas Naugžemys
Jolanta Patamsytė
Publikacijos: LABT_LMAVB
Akademinis bendradarbiavimas: Vytauto Didžiojo universitetas (Lietuva)
Gamtos tyrimų centras (Lietuva)
Negev Ben Gurion universitetas (Izraelis)
Milano universitetas (Italija)

Projektai, stipendijos:

1. Human impact on stability of vegetation in chosen river ecosystems in Lithuania (No. SIT-02/2015), 2015–2018. Project partners: Vytautas Magnus University; Nature Research Centre, Institutes of Botany and Ecology. Grant leader.
2. Use of molecular and cytogenetic markers to assess permanent genotoxicity of ecologically dangerous soils (No. MIP 042-15), 2015–2018. Investigator.
3. The study of genomic changes and factors influencing the invasiveness of alien herbal plants (INVAZGENOM), 2012–2014. Project partners: Vytautas Magnus University; Nature Research Centre, Institutes of Botany and Ecology. Grant leader.
4. Genetic diversity of exotic herbaceous plant species and factors influencing it in Lithuania (HERBAINVAZGEN), 2010–2011. Project partners: Vytautas Magnus University; Nature Research Centre, Institutes of Botany and Ecology. Grant leader.
5. COST FA0604 Triticeace genomics for the advancement of essential European crops (TRITIGEN), 2006–2011. National representative in the COST TRITIGEN Action from Lithuanian.
6. The study of epigenesis inductors on the variation of barley flower structure, 2009. Co-Investigator
7. Lithuania calcareous fens some relict species population structure, dynamics and genetic polymorphism, 2007–2009. Grant leader
Kvalifikacijos kėlimas, sertifikatai: Dalyvauta mokymo programoje „Studentų grupinio darbo iššūkiai ir privalumai iš dėstytojų perspektyvos“ 8 val. 2018 m.
„DuoDi“ edukacinėse dirbtuvėse „Trys žingsniai tvarkant mokslinių tyrimų duomenis“ 2018 m.
Personalo direkcijos Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo skyriaus rengiamuose „Dėstymo
patirties ir meistriškumo plėtros“ modulio mokymuose:
„Bendravimas ir konfliktai“. 2013 m.
„Dėstymo patirties ir meistriškumo plėtros“ mokymuose „Atvejo metodas“ (8 val.). 2013 m.
„Kursinių darbų rašymas, vadovavimas ir supervizija“ (2 val.) 2011 m.
„Mokymosi siekiniai ir jų vertinimas“ (8 val.) 2011 m.
BPD2004-ESF-2.5-03-05/0098 projekto „Mokslininkų ir dėstytojų kvalifikacijos tobulinimo bazės sukūrimas Vilniaus universitete“ modulio „Paskaita ir seminarai“ (32 val. 2 kreditai) mokymuose.
Mokslo sklaida: D. Žvingila. Augalai "ateiviai". Sodo spalvos 2012 sausis. 28-30.
Butkuvienė J., Žvingila D. Kurklės (Batrachium) Lietuvos upėse: augalų likimas – mūsų rankose. Žurnalas apie gamtą 2016, 5/6, 34-36.
Kleizaitė V., Žvingila D. Paslaptingas upės augalų gyvenimas. Literatūra ir menas 2018 m. sausio 26 d.
Kita reikšminga veikla: 2015-2018 m. Biologijos bakalauro studijų programos komiteto narys
Nuo 2019 m. Ekologijos ir aplinkotyros mokslo krypties doktorantūros komiteto narys
Nuo 2019 m. VU GMC ekologijos ir aplinkotyros doktorantūros studijų Priėmimo komisijos narys
Nuo 2019 m. Biologijos doktorantūros komiteto narys
Nuo 2015 m. iki dabar Genetikos magistro studijų Baigiamojo darbo gynimo komisijos narys
Nuo 2015 m. iki dabar Genetikos bakalauro studijų Baigiamojo darbo gynimo komisijos narys
Nuo 2015 m. iki dabar Genetikos magistro studijų Kursinio darbo gynimo komisijos narys
Nuo 2015 m. iki dabar Genetikos bakalauro studijų Kursinio darbo gynimo komisijos narys.
GMO ekspertų komiteto narys;
Nuolatinės augalų nacionalinių genetinių išteklių komisijos narys;
Lietuvos herbologų draugijos narys.
Nuo 2016 m. VU GMC priėmimo-atestacinės komisijos narys.
Kalbų mokėjimas: Lietuvių, rusų, anglų, vokiečių