Prof. Eglė Lastauskienė

ResearchGate

Mokslo sritis:

Mikrobiologija
Moksliniai interesai: Priešmikrobinių junginių ir priemonių paieška ir jų potencialo įvertinimas
Mikrogravitacijos poveikio mikroorganizmų fiziologijai tyrimai
Mikroorganizmų populiacijų skirtingose aplinkose tyrimai
Mielių prionų tyrimai
Pareigos, darbovietė: VU GMC Biomokslų instituto direktorė, profesorė
Vilniaus universiteto Senato narė
Išsilavinimas:
Biomedicinos mokslų daktaro laipsnis  (Vilniaus universitetas)
Genetikos magistro laipsnis (Vilniaus universitetas)
Molekulinės biologijos bakalauro laipsnis (Vilniaus universitetas)
Patirtis: Vilniaus universitetas:
nuo 2021 - profesorė;
2015-2021 - docentė
2008-2015 - lektorė
2005-2008 - jaunesnioji mokslo darbuotoja
Apdovanojimai: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalis 2020. Įteiktas už vadovavimą laikinajai SARS-CoV-2 mėginių diagnostinio testavimo PGR metodu laboratorijai, įkurtai VU GMC.
Lietuvos Respublikos Sveikatos Ministerijos medalis, "Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai” 2020.
Publikacijos:  elaba
Akademinis bendradarbiavimas: Gamtos tyrimų centras (Lietuva)
Vilnius TECH (Lietuva)
VMTI Inovatyvios medicinos centras (Lietuva)
Fizinių ir technologijos mokslų centras (Lietuva)
Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (Lietuva)
Vilniaus universitetino ligoninė Santaros klinikos (Lietuva)
Latvias University (Latvija)
University of Ljubljana (Slovėnija)
National Institute of Chemical Physics and Biophysics (Estija)
Norwegian University of Science and Technology, NTNU (Norvegija)
ŽŪK Baltmilk (Lietuva)
UAB RhoNano (Lietuva)
UAB Alresta (Lietuva)
UAB ODA (Lietuva)

Projektai, stipendijos:

Priemonės Nr. 01.2.2-MITA-K-702 „MTEP rezultatų komercinimo ir tarptautiškumo skatinimas“ (EUREKA) projektas „Nanosidabro ir grafeno oksido rašalai“, Nr. 01.2.2-MITA-K-702-12-0002. Projekto vadovė (2021-2022).

ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamos priemonės Nr. 01.2.2-CPVA-K-703 „Kompetencijos centrų ir inovacijų ir technologijų perdavimo centrų veiklos skatinimas“ projektas „Naujos kartos industrinių fermentų inžinerijos centras (TVIRTAS)“, Nr. 01.2.2-CPVA-K-703-03-0023. Projekto vykdytoja (2020-2023).

Nacionalinės mokslo programos ,,Agro-, miško ir vandens ekosistemų tvarumas“ projektas „Intensyvios žuvininkystės poveikis vandens telkinių mikrobiomui ir rezistomui“ Nr. P-SIT-20-6. VU projekto dalies vadovė (2020-2021).

Lietuvos mokslo tarybos finansuojamas konkursinės doktorantūros projektas „Geobacillus sp. bakterijų sintetinamų sidabro nanodalelių veikimo mechanizmo tyrimas ir jų panaudojimas žmogaus patogeninės odos mikrobiotos biokontrolei“, Nr. KD-19142. Projekto vadovė (2019-2023).

Lietuvos mokslo tarybos, Link ateities technologijų programos projektas „Mikrogravitacijos sąlygose suaktyvėjančių ir odos infekcijas sukeliančių mikroorganizmų biokontrolė naudojant elektro-magnetoporaciją“ projektas, Nr. LAT-02/2016. VU projekto dalies vadovė (2016-2018).

Kvalifikacijos kėlimas, sertifikatai: VMA MOODLE naudojimo kursai dėstytojams, Nuotolinai mokymai „Atvirojo ir e. mokymosi kursų projektavimas ir diegimas“, Mokymo programa „Informacinių komunikacijos technologijų integracija į dėstymo procesą“, „Universiteto padalinio veiklos valdymas: metiniai pokalbiai“,
„Seksualinio priekabiavimo rizikos veiksniai“.
Dalyvavimas VU paskaitose darbuotojams: „Streso ir įtampos valdymas“, „Kūno kalba: kaip suprasti ir kaip valdyti?“.
Mokslo sklaida:
Kita reikšminga veikla: Lietuvos mikrobiologų draugijos valdybos narė
Lietuvos biochemikų draugijos narė
Kalbų mokėjimas:  Anglų, vokiečių, rusų, lietuvių (gimtoji)