Renginio pradžia: 2021-07-01 13:00
Renginio pabaiga: 2021-07-01 16:00

Liepos 1 d., 13 val. VU Gyvybės mokslų centro R-401 auditorijoje (Saulėtekio al. 7, LT-10257 Vilnius) Aušrinė Nestarenkaitė gins disertaciją Imuninio atsako storosios žarnos vėžio mikroaplikoje vertinimas skaitmeninės patologijos analitikos metodais. Mokslinė vadovė – dr. Aida Laurinavičienė. Mokslinė konsultantė – prof. dr. Sonata Jarmalaitė.

Disertacijos anotacija: Naviką infiltruojantys limfocitai (NIL) siejami su pacientų klinikine ligos eiga ir išgyvenamumu, sergant skirtingo tipo vėžiais. Automatizuotam kiekybiniam NIL pasiskirstymo audinyje vertinimui taikomi skaitmeninės imunohistochemijos (IHC) metodai. Šiame darbe pristatoma nauja skaitmeninės vaizdo analizės duomenų apdorojimu erdvinės šešiakampių gardelės analitikos principais pagrįsta metodika, kuria nustatoma naviko ir stromos sąveikos zona ir joje matuojami NIL tankio profiliai. Sukurti naujo tipo imuninio atsako rodikliai, išreiškiantys absoliutų NIL tankį ir jų tankio gradientą (imunogradientą) kryptimi iš stromos į naviką sąveikos zonoje. Rodiklių prognozinė vertė tirta dviejose nepriklausomose storosios žarnos vėžiu sirgusių pacientų, gydytų Vilniaus ir Notingamo (Jungtinė Karalystė) sveikatos priežiūros institucijose, imtyse. Citotoksinių T ląstelių (CD8) imunogradientas (abiejose imtyse), B ląstelių (CD20) imunogradientas ir histologinis naviko augimo pobūdis (Notingamo imtyje) buvo nepriklausomi prognoziniai pacientų bendrojo išgyvenamumo veiksniai, informatyvesni negu absoliutaus NIL tankio naviko mikroaplinkoje rodikliai ir standartiniai klinikiniai, patologiniai ir molekuliniai rodikliai. Pasiūlyti keli kombinuoti prognoziniai įverčiai: 1) CD8–CD20 imunogradiento įvertis, pagrįstas tik CD8 ir CD20 IHC žymenimis, 2) imuninės sąveikos įvertis, kuris integruoja CD8, CD20 IHC žymenis ir histologinį naviko augimo pobūdžio kriterijų. Šie įverčiai buvo nepriklausomi nuo storosios žarnos vėžio mikrosatelitų nestabilumo požymių.

Disertacijos gynimą stebėti nuotoliniu būdu galite naudodamiesi šia nuoroda.