Sidebar

Naujausi įvykiai

Aprašymas

Paroda veiks iki spalio 31 d. savaitgaliais nuo 12 val. iki 18 val.

Parodoje gali apsilankyti visi VU Botanikos sodo lankytojai, įsigiję įprastą lankymo bilietą.

Ji sukuria begalę nuostabių efektų – lūždama ji sukuria vaivorykštę ir spalvas, nugali tamsą, padaro objektus matomais, gražiais arba negražiais. Tinkamai palietusi aplinką ji tampa harmonijos, o tai reiškia ir grožio, sudėtine dalimi.

„Harmonija – štai kas kuria grožį, grožis pats savaime neturi prasmės. Daiktas, atrodantis gražus šiuo metu šioje vietoje, gali pasirodyti negražus kitomis aplinkybėmis. Tai liečia ir mintis, žodžius, poelgius. Tai, ką mes vadiname žavingu, toks yra tik konkrečiu laiko tarpu ir konkrečiomis aplinkybėmis, kurie tai daro žavų; taigi vienintelis būdas pateikti tikrą grožio apibrėžimą – tai harmonija. Spalvų derinio harmonija, kontūrų ir linijų harmonija sudaro tai, ką mes vadiname grožiu; o žodis, mintis, jausmas ar veiksmas, kurie kuria harmoniją, yra grožio veiksniai. (Hazratas Inajatas Chanas)“.

Daugiau apie autorę: https://www.eurikapaintings.lt/

Organizuoja Botanikos sodas
Vieta VU Botanikos sodo (Kairėnų g. 43) Muziejuje
Kontaktai Kontaktai nenurodyti
Pradžia 2020-10-17 12:00
Pabaiga 2020-10-18 18:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Renginio nuoroda
Aprašymas Vilniaus universitetas kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parku ir įmone ,,Cognizant Technology Solutions“ trečius metus iš eilės organizuoja hakatoną „Hack4Vilnius“. „Hack4Vilnius“ – tai trijų dienų renginys skaitmeniniu formatu, skirtas skatinti Vilniaus miesto inovacijas. Hakatono tikslas generuoti idėjas, kaip spręsti Vilniaus miesto ir čia veikiančių verslų problemas bei pasiūlyti alternatyvius ir inovatyvius sprendimo būdus. Hakatono metu bus ieškoma sprendimų, kaip Vilnių paversti sveikesniu, švaresniu, išmanesniu ir judresniu miestu. „Hack4Vilnius“ – puiki proga panaudoti savo kūrybiškumą, žinias ir gebėjimus, praplėsti savo akiratį bei užmegzti daug naujų pažinčių!
Organizuoja Inovacijų skyrius
Vieta Skaitmeninis renginys
Kontaktai Inovacijų skyrius
Pradžia 2020-10-16 18:00
Pabaiga 2020-10-18 20:00
Tipas Konkursas
Papildoma informacja Renginio nuoroda
Aprašymas

Tai jau antroji bibliotekos šiais metais parengta paroda meno ir kultūros atstovus jungiančioje Google Arts & Culture platformoje, kurioje lankytojai kviečiami pažinti įdomiausius bibliotekoje saugomus dokumentus.

APŽIŪRĖTI PARODĄ

Organizuoja Biblioteka
Kontaktai Jonė Šulcaitė-Brollo
Pradžia 2020-10-15 08:00
Pabaiga 2021-01-15 01:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Plačiau apie renginį
Aprašymas Nuo šio rudens semestro VU Sveikatos ir sporto centras pristato naujieną - Sveikatos laboratoriją, kurioje vyks atviros ir nemokamos individualios sveikatingumo konsultacijos VU bendruomenės nariams. Sveikatos laboratorijoje siūlomos sveikatingumo konsultacijos, siekiantiems sveikiau gyventi, integruoti sveikatai naudingą elgesį į savo gyvenimą, turintiems klausimų dėl tinkamo sporto pasirinkimo, ieškantiems motyvacijos kaip keisti savo įpročius bei bendrai pagerinti sveikatą ir savijautą. Kviečiame išsamiau susipažinti su siūlomomis konsultacijomis ir nepraleisti progos užsiregistruoti!
Organizuoja Sveikatos ir sporto centras
Vieta VU Sveikatos ir sporto centras, Saulėtekio al. 2
Kontaktai Jurgita Garšvinskaitė
Pradžia 2020-10-09
Pabaiga 2020-11-30
Tipas Praktinis užsiėmimas
Papildoma informacja Plačiau apie renginį
Aprašymas

Viduramžiais Europoje populiariais miestų gyventojų „gydytojais“ tapo barzdaskučiai. Dažniausiai jie gydydavo žaizdas, kaulų lūžius, nuleisdavo kraują, traukdavo dantis. Barzdaskučiai jungėsi į amatininkų cechus, kurių statutas reguliavo narių veiklą. Jie suteikdavo pagalbą savo kirpyklose, miesto ir turgaus aikštėse bei nukentėjusiųjų namuose. Neretai su visa savo „profesine atributika“ jie keliaudavo po aplinkinius kaimus ir gydydavo jų gyventojus.

Cechinė barzdaskučių veiklos institucija iš Vakarų Europos paplito ir Lietuvoje: 1509 metais Vilniuje įkurtas barzdaskučių – chirurgų cechas. Vėliau įkurti cechai kituose LDK miestuose.

Barzdaskučiai sėkmingai konkuravo ir su diplomuotais gydytojais, atvykstančiais į Lietuvą nuo XIV a. pab. – XV a. pr., gyvendavusiais kunigaikščių ir didikų šeimose. Jie buvo Vakarų Europos universitetus baigę vidaus ligų gydytojai teoretikai, rėmęsi žiniomis iš knygų, bet ne ligonio stebėjimu. Todėl dažnai, nors ir turėdami savo namuose gyvenančius gydytojus, susirgę valdovai kviesdavosi barzdaskučius.

Kviečiame susipažinti su XVI-XVIII a. dailininkų darbais, kuriuose užfiksuota barzdaskučių ir pirmųjų Europos gydytojų veikla.

Organizuoja Medicinos fakultetas
Vieta VU Medicinos fakulteto 2-jo aukšto koridorius (prie Didžiosios aud.) (M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius)
Kontaktai Irma Kušeliauskaitė
Pradžia 2020-10-05 09:00
Pabaiga 2020-12-31 18:00
Tipas Paroda
Aprašymas Stasys Samalavičius (1930 m. sausio 1 d. Seirijuose – 1992 m. gruodžio 12 d. Vilniuje) – istorikas, menotyrininkas, XVII–XVIII a. LDK miestų istorijos ir kultūros tyrinėtojas, kasdienybės istorijos (Alltagsgeschichte) krypties pradininkas Lietuvoje.
Organizuoja Biblioteka
Vieta VU bibliotekos mažoji ekspozicija XXI–XXII (III a.)
Kontaktai Snieguolė Misiūnienė
Pradžia 2020-10-02
Pabaiga 2020-10-23
Tipas Paroda
Papildoma informacja Daugiau informacijos
Aprašymas Parodos lankytojai kviečiami susipažinti su nepaprasta puošyba ir įspūdingomis iliustracijomis išsiskiriančiais VU bibliotekos kultūros paveldo dokumentais.
Organizuoja Biblioteka
Vieta VU bibliotekos Baltoji salė
Kontaktai Snieguolė Misiūnienė
Pradžia 2020-10-02
Pabaiga 2020-11-06
Tipas Paroda
Papildoma informacja Daugiau informacijos
Aprašymas Paroda „Ką mato paukščiai“
Organizuoja Medicinos fakultetas
Vieta VU Medicinos fakultetas (M.K.Čiurlionio g. 21)
Kontaktai Irma Kušeliauskaitė
Pradžia 2020-09-22
Pabaiga 2020-12-31
Tipas Paroda
Papildoma informacja Daugiau informacijos
Aprašymas

Vilniaus universiteto (VU) Geologijos muziejus atveria duris lankytojams ir kviečia aplankyti laikiną parodą „Vilniaus mamuto pėdsakais“.

Pasak organizatorių, pirmomis parodos savaitėmis dar bus galima išvysti ir įspūdingo dydžio mamuto Gošos iš Anžu skeletą.

Tai – antras kartas, kai VU Geologijos muziejuje bus galima pamatyti visą šio išnykusio gyvūno skeletą. Jis rastas Kotelno saloje – didžiausioje Anžu salų grupės saloje Naujojo Sibiro salyne, Jakutijoje (Rusija). Tai labiausiai į šiaurę nutolęs žinomas mamuto skeleto radinys. Skeletas rastas 2003 m. rugpjūčio mėnesio ekspedicijos metu. Nustatyta, kad jis gyveno apytikriai prieš 45 000 metų. Būdamas gyvas šis mamutas svėrė apie 7 tonas.

Kiti parodos eksponatai yra nuolatinėje muziejaus ekspozicijoje, kurioje lankytojai gali pamatyti mamuto durklo bei danties fosilines liekanas, rastas Antakalnyje, netoli legendinės Vilniaus mamuto 1957-ųjų metų vasaros radimvietės.

VU Geologijos muziejaus paroda yra Vilniaus miesto savivaldybės projekto „Neakivaizdinis Vilnius: Paskui mamutą“ dalis.

Kviečiame registruotis į ekskursijas čia

Pasikeitus situacijai dėl koronaviruso šalyje ekskursijos gali būti atšauktos.

Dėl visų saugumo prašome į ekskursijas registruotis tik tuos žmones, kurie savo laisva valia sutinka VU patalpose dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo ir registracijos metu pateikti savo kontaktinius duomenis. Juos naudosime išimtinai tik koronaviruso plitimo prevencijai (jei kiltų toks poreikis).

Organizuoja VU Geologijos muziejus
Vieta VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institutas, Geologijos muziejus (M. K. Čiurlionio g. 21/27, II aukštas, Vilnius)
Kontaktai Dr. Eugenija Rudnickaitė
Pradžia 2020-07-29 09:00
Pabaiga 2020-10-30 20:00
Tipas Paroda
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos