2020 m. spalio 1 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras (VU GMC) ir Lietuvos biotechnologų asociacija organizavo nuotolinį renginį moksleiviams "Gyvybės mokslų diena".

Renginio programa buvo:

1. Renginio atidarymas, vaizdo klipas apie GMC.

2. Prof. A. Žvirblienės paskaita-diskusija "Koronavirusas - nauja žmonijos rykštė?"

3. Dr. R. Minkevičiūtės paskaita "Pasaulis iki gyvybės atsiradimo Žemėje".

4. Stud. A. Vilučio paskaita "Nežemiškos gyvybės paieškos".

Tokio pobūdžio ir apimties renginys GMC buvo organizuojamas pirmą kartą, todėl renginio pradžioje kilo techninių nesklandumų prisijungiant nuotoliniu būdu. Suteikiame galimybę visiems norintiems susipažinti su paskaitų medžiaga.

1. VU GMC įkurtas 2016 m., apjungiant ir įkeliant į naujai pastatytą (už 42 mln. Eur) pastatą VU Biochemijos institutą. VU Biotechnologijos institutą ir VU Gamtos mokslų fakulteto biologines katedras. GMC vyksta moksliniai tyrimai ir visų lygių studijos. GMC pastate įrengtos 23 moderniausia įranga aprūpintos mokslinės laboratorijos, 10 mokomųjų laboratorijų, 3 kompiuterių klasės, 24 auditorijos. Pagal gyvybės mokslų studijų programas GMC studijuoja per 900 studentų, apie 120 doktorantų, dirba apie 250 mokslininkų ir dėstytojų.

Vaizdo klipą apie GMC galite peržiūrėti čia

2. Prof. A. Žvirblienės paskaitos skaidrėmis dalintis negalime dėl autorinių teisių apsaugos. Tačiau tiems, kurie domisi koronaviruso tema, siūlome susipažinti su skaitlingais profesorės pasisakymais žiniasklaidoje (pavyzdžiui, Google paieškoje suvedus "LRT Zvirbliene").

3. Dr. R. Minkevičiūtės paskaitos pristatymo skaidres galite peržiūrėti čia

4. Stud. A. Vilučio paskaitos pristatymo skaidres galite peržiūrėti čia