Liepos 6-ąją Lietuvoje minint Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dieną Prezidentas G. Nausėda įteikė valstybinius apdovanojimus Lietuvai nusipelniusiems asmenims.

Prezidentas pagerbė ir su naujojo koronaviruso pandemija kovojusius mokslininkus. Apdovanojimai įteikti VU GMC bendruomenės atstovams: dr. K. Daniūnaitei, dr. E. Lastauskienei ir dr. R. Abraičiui.

Šių metų pavasarį VU GMC laboratorijoje vyko koronaviruso SARS-CoV-2 sukeliamos infekcijos COVID-19 mėginių testavimas. Ši GMC mokslininkų ir tyrėjų savanoriška iniciatyva prisidėjo prie spartesnio COVID-19 diagnozavimo, sumažino kitų laboratorijų krūvį ir sutrumpino laiką, per kurį pacientai sulaukė atsakymų.

Nuotraukos: Prezidentūros kanceliarija

rokas x