Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkai pradėjo naują bendradarbiavimo etapą su Japonijos ir Italijos tyrėjais.

Pasirašyti bendradarbiavimo susitarimai su Japonijos mokslinių tyrimų centru RIKEN ir Turino universitetu.

Ryšiai ir bendrų darbų planai tarp lietuvių ir japonų mokslininkų užsimezgė po VU GMC profesoriaus S. Klimašausko apsilankymo ir mokslinio seminaro Prof. Harihuko Koseki laboratorijoje RIKEN centre Yokohamoje 2018 m. rudenį.

Pasak prof. S. Klimašausko, bendradarbiavimo eigoje planuoja panaudoti VU GMC DNR modifikacijos tyrimų skyriaus sukurtą unikalų DNR sekų žymėjimo metodą siekiant selektyvai pagauti ir išanalizuoti baltymų kompleksus, dalyvaujančius epigenetininėje ląstelės reguliacijoje. „Taip pat buvo numatytas doktorantės Mildos Narmontės vizitas į RIKEN institutą balandzio-birželio mėn. Nors dėl pasaulinės pandemijos jis neįvyko, tikimės, kad galimybė išvykti mokslininkei atsiras netolimoje ateityje. Šiuo metu vyksta parengiamieji tyrimo darbai dalyvaujant doktorantei ir jos vadovei dr. Editai Kriukienei“, - atskleidė prof. S. Klimašauskas.

Taip pat pasirašyta bendradarbiavimo susitarimą su Turino universiteto Gyvybės mokslų ir sistemų biologijos padaliniu. Numatytas bendradarbiavimas mokslinių projektų, akademinio mobilumo, bendro infrastruktūros naudojimo, bendrų tyrimų rengimo ir publikavimo bei kitose srityse.