GMC imasi iniciatyvos ir ruošia apžvalgą apie  SARS-CoV-2  ir COVID-19 infekcijos galimą tolimesnį plitimą ir suvaldymą. GMC bendruomenė kviečia visus norinčius ir galinčius  prisijungti prie iniciatyvos.

Susidomėjusius dėl išsamesnės informacijos kreiptis:

Mes, mokslo bendruomenė, remdamiesi patikimais moksliniais šaltiniais, rengiame apžvalgą ir praktines įžvalgas šiais klausimais:

1.   Kas žinoma apie sparčius SARS-CoV-2 mutavimo pavojus ir tikimybę, jog  per artimiausius 12 mėn bus susidurta su naujais, galbūt pavojingesniais  SARS-CoV variantais?

2.      Kokia yra perspektyva dėl vakcinų – tradicinių ir RNR vakcinų sukūrimo ir/arba  įvedimo į klinikinę vakcinavimo praktiką?

3.     Kokia yra situacija su jau patvirtintais ir naudojamais kitoms ligoms gydyti cheminiais vaistiniais preparatais, kokie vaistai (pvz., Favipiravir, cholorquine ir kt.), kiek patikimos žinios apie jų efektyvumą, ar gauti klinikiniai efektyvumo duomenys?

4.     Kokia situacija su naujai vystomais vaistais, įskaitant cheminius, rekombinantinius baltymus, terapinius antikūnus ir pn.

5.      Kokia yra situacija su bioinformatikinių metodų priešvirusinių SARS-CoV-2 vaistų  paieška ir klinikiniais bandymais?

6.     Nevaliduoti, bet taikytini r RT-PCR metodai, naudojant mokslinių tyrimų laboratorijas, aparatūrą ir reagentus.

7.      Nauji ne  r RT-PCR metodai SARS-CoV-2 detektavimui klinikiniuose mėginiuose.

8.    Nauji metodai SARS-CoV-2 detektavimo aplinkoje: oro aerozoliuose, ant kietųjų paviršių (metalų, plastiko, ir pn.) ir skysčiuose (geriamas vanduo, nuotėkos ir pn.).