Sidebar

Antradienį VU GMC vyko Gyvybės mokslų centro bendruomenės metinis ataskaitinis susirinkimas.

Į jį susirinko ne tik centro darbuotojai ir studentai, bet ir VU Rektorius prof. A.Žukauskas, studijų prorektorius doc. V. Jaskūnas, VU Tarybos pirmininkė E. Radzevičienė, Komunikacijos fakulteto dekanas prof. R.Laužikas ir socialiniai partneriai bei verslo atstovai.

Renginio atidaryme įžanginį sveikinimo žodį tarė VU GMC Tarybos pirmininkas prof. V. Šikšnys. Pasveikinęs visus susirinkusiuosius, Kavli premijos laureatas pasidžiaugė, kad tokie renginiai tampa gražia kasmetine tradicija.

„Per praėjusius metus GMC pasiekti išties įspūdingi rezultatai, gauti svarbūs tarptautiniai projektai. Esame stiprūs tiek moksle, tiek studijose. Tą patvirtino ir viešas dėmesys, rodytas centrui - savo vizitais GMC pagerbė tiek mūsų šalies politikai, tiek iškilūs užsienio valstybių mokslininkai, tiek ir verslo, tarptautinių kompanijų atstovai“, - sakė prof. V. Šikšnys.

Tačiau didžiausias pasiekimas, pasak Kavli premijos laureato, yra žmonės. „Vis dėlto didžiausias mūsų centro pasiekimas yra žmonės. VU GMC baigę talentai sėkmingai tęsia mokslinę veiklą arba įsilieja į privatų sektorių. Būtent jais, mūsų absolventais, parengtais VU GMC, šiandien norisi labiausiai didžiuotis“, - sakė prof. V. Šikšnys.

Po prof. V. Šikšnio įžanginio žodžio VU GMC direktorius prof. G. Valinčius pristatė Gyvybės mokslų centro metinį pranešimą. Jame buvo apžvelgtos 2019 m. VU GMC aktualijos, pasidalinta svarbiausiais pasiekimais, atskleista centro raida.

„VU GMC veikla paremta penkiomis vertybėmis: moksline ekscelencija, akademine laisve, kolegialumu ir tarpusavio pagarba, atvirumu pasauliui ir nediskriminacija, ryšių su visuomene palaikymu. Tai tarsi kolonos, ant kurių statome mūsų centrą“, - sakė jis.

Apžvelgdamas svarbiausius 2019 m. rezultatus ir projektus, prof. G. Valinčius atskleidė, kad ypač reikšmingais pasiekimais tapo didžiausias Centro istorijoje priimtų studijuoti doktorantų skaičius – 40, iš jų net 6 (15%) - užsienio piliečiai, baigę mokslus Kopenhagos, Oksfordo, Bolonijos, Pekino universitetuose; išspausdintas rekordiškai didelis aukščiausio lygio publikacijų skaičius; pradėtas Cossy-BIO projekto instrumentų pirkimas ir instaliavimas; gauta akreditacija Biotechnologijos bakalauro ir magistrantūros programoms ( priėmimo pradžia 2020).

VU GMC direktorius taip pat papasakojo bendruomenei, kad 2019 m. pradėti du svarbūs plėtros projektai: EMBL partnerystės institucijos kūrimas ir Vismaliukų Gyvybės mokslų industrijos bioinkubatoriaus projektas. „Šie projektai atveria naujas galimybes ne tik GMC, bet ir visam Lietuvos gyvybės mokslų pramonės sektoriui“, - sakė jis.

Pristatymo pabaigoje dėkodamas susirinkusiems GMC darbuotojams bei atvykusiems svečiams prof. G. Valinčiaus trumpai apžvelgė svarbiausius šių, 2020 m. uždavinius. „Tęsdami darbus, sieksime pradėti partnerystės sutarties su EMBL procedūras; šiemet esame numatę išlaikyti ir aukštą doktorantūros studentų priėmimo lygį, pritraukiant gerus užsienio ir kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų studentus; taip pat pradėsime vykdyti tarptautines molekulinės biotechnologijos studijų programas. Dar vienas 2020-ųjų uždavinys - Vismaliukų gyvybės mokslų pramonės bioinkubatoriaus laboratorinio korpuso projektavimo pradžia; taip pat esame pasiryžę įveiklinti CossyBio atviros prieigos centrą, sukurti sąlygas naujų instrumentų vartotojų kompetencijų stiprinimui.
Antreprenerystės kultūros diegimas ir verslo-akademinės partnerystės plėtrą taip pat bus šių metų tikslas. „Ir, nepabijosiu to pasakyti – šiemet sieksime stebinti pasaulį naujais mokslo atradimais, sukurtais VU Gyvybės mokslų centre”, – planais dalijosi VU GMC vadovas.

Po metinės apžvalgos žodį susirinkusiesiems tarė VU rektorius prof. A. Žukauskas. „Džiugu matyti, kaip GMC nuolat auga. Neabejoju, kad Gyvybės mokslų centro laukia išties puiki ateitis ne tik universiteto, ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniame lygmenyje, kuriame jūs jau dabar labai sėkmingai dirbate. Pripažinsiu, kad vienos geriausių patirčių iš mano, kaip rektoriaus darbo yra arba susiję su Gyvybės mokslų centru, arba tiesiog patirtos šiame centre“, - sakė jis.

Renginyje pasisakė ir VU Plėtros departamento direktorė dr. A. Jakubė, kuri susirinkusiesiems pristatė projektinę veiklą VU.
Bendruomenės metiniame ataskaitiniame susirinkime tradiciškai žodį tarė ir studentų atstovai.

Pasak VU SA GMC vadovės M. Pošiūnaitės, studentų atstovai 2019 m. siekė dar aktyviau prisidėti prie bendro mikroklimato ir bendruomenės kūrimo. „Šie uždaviniai, įgyvendinti įvairių iniciatyvų pavidalu, buvo išties sėkmingi ir dėl Gyvybės mokslų centro administracijos palaikymo, kuris leido dar labiau pasitikėti savo jėgomis“, - sakė ji. VU SA GMC vadovė patikino auditoriją, kad studentai didžiuojasi būdami šio Centro bendruomenės nariais.

Po pasisakymų vyko apdovanojimų ceremonija, kurios metu VU GMC direktoriaus padėkomis apdovanoti Gyvybės mokslų centro darbuotojai ir studentai. Padėkos įteiktos: R. Žilioniui – už išskirtinę 2019 metų disertaciją; I. Mogilai – už puikų pirmąjį mokslinį straipsnį 2019 m., A. Sakalauskui – už pirmąsias mokslines publikacijas 2019 m., J. Jachno – už socialiai atsakingų iniciatyvų puoselėjimą; D. Baltriukienei – už puikią doktorantūros mokyklos veiklą 2019 m.; K. Sužiedėliui – už vaisingą mokslinio bendradarbiavimo tarp VU GMC ir NVI plėtojimą 2019 m., J. Skerniškytei – už gausų mokslinių publikacijų derlių 2019 m.; R. Maleckaitė – už puikų pirmąjį straipsnį; studentų atstovui V. Brasui – už puikius „Vilnius iGEM“ pasiekimus 2019 m.; studentų atstovei E. Beržanskytei – už puikų The COINS konferencijos organizavimą 2019 m.; studentų atstovei M. Pošiūnaitei – už puikią VU SA GMC veiklą 2019 m.

VU GMC metinis ataskaitinis susirinkimas baigėsi diskusijomis ir muzikiniu akcentu. Abejingų nepaliko centro studento L. Žemaičio akustine gitara atlikta muzikinė kompozicija.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos