Sidebar

Jau trečius metus iš eilės į VU SA GMC surengtą tarptautinę gyvybės mokslų konferenciją „The COINS 2020“ atvyko Nobelio premijos laureatai. Šiais metais paskaitą apie personalizuotą mediciną skaitė chemijos Nobelio premijos laureatas Aaronas Ciechanoveris.

„Mes pradėjome suprasti, kad pacientai, turintys skirtingas vėžio rūšis, pavyzdžiui, krūties ir prostatos, skirtingai reaguoja į panašias jiems taikomas vėžio terapijas. Taigi krūties ar prostatos vėžys dabar gali būti suskirstytas į mažesnes klases pagal molekulinę kilmę. Todėl mes paliekame erą, kurioje tas pats gydymas buvo taikomas norint išgydyti daugelį patologijų, ir pradedame naują, personalizuotos medicinos erą“, – savo paskaitoje atskleidė prof. A. Ciechanoveris.

Nobelio premijos laureato paskaita sulaukė milžiniško „The COINS 2020“ konferencijos dalyvių susidomėjimo. Paskaitos klausytojai taip pat turėjo galimybę mokslininkui užduoti klausimų apie jo tyrinėjamą sritį.

Po paskaitos VU GMC direktorius dr. Gintaras Valinčius pakvietė svečią apžiūrėti Gyvybės mokslų centro laboratorijas, supažindino su čia dirbančiais mokslininkais, apžvelgė jų atliekamus  tyrimus, papasakojo apie gyvybės mokslų sektorių Lietuvoje, startuolių kūrimo galimybes.

Baigiantis vizitui Nobelio premijos laureatas Aaronas Ciechanoveris pasirašė VU GMC svečių knygoje.

Pasidomėjus, kokius įspūdžius jam paliko „The COINS 2020“ konferencija, mokslininkas atsakė, kad jis konferencijoje dalyvavo dėl vienos labai konkrečios priežasties. „Į šį renginį atvykau tik todėl, kad jį organizuoja studentai. Tai išties unikalu, nes matau studijuojančio jaunimo entuziazmą, kuris įkvepia. Nors nuolat sulaukiu kvietimų dalyvauti įvairiuose renginiuose, konferencijose, dėl užimtumo didžiosios dalies jų atsisakau. Tačiau šiuo atveju tikrai negalėjau atmesti tokio prašymo, nes pasaulinio lygio, analogų neturinčią konferenciją organizavo jaunimas, o jis – mūsų viltis. Tik ant jų pečių mes statome pasaulio ateitį", - įsitikinęs mokslininkas.

Kalbėdamas apie gyvybės mokslų sferą Lietuvoje, svečias pasidžiaugė, kad Lietuva turi tokio aukšto lygio tyrėjų ir modernią infrastruktūrą. „Suprantu, kad gyvename globaliame pasaulyje, todėl išlaikyti talentingiausius mokslininkus tikrai nelengva. Todėl, mano įsitikinimu, Lietuvai reikia kurti ekosistemą, kurioje talentai rastų savo vietą. Prie tokios gyvybės mokslų ekosistemos kūrimo turi prisidėti visi – universitetas, privatus sektorius, valstybė. Jei suvienysite jėgas, galite išties daug pasiekti“, – sakė Nobelio premijos laureatas.

„Gyvybės mokslai – tai ateities mokslai. Manau, kad Jūsų studentai, organizavę konferenciją, ateityje dar ne kartą garsins VU GMC vardą pasaulinio lygio atradimais“, – įsitikinęs A. Ciechanoveris.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos