Šiais metais VU GMC Didžiojoje auditorijoje buvo rodomas Š. Barto filmas apie pokario rezistenciją „Sutemose“.

Naujas režisieriaus Š. Barto filmas, sukurtas remiantis V. Giedros romano „Sviesk, Dovydai, akmenį!“ motyvais, pasakoja apie situaciją Lietuvoje po Antrojo pasaulinio karo. Jame atskleidžiama despotiška okupacinė santvarka ir lietuvių viltis kada nors vėl tapti laisvais.

Po filmo peržiūros su žiūrovais susitiko ir bendravo aktorius Arvydas Dapšys, Seimo narys, istorikas Arvydas Anušauskas ir partizanas Juozas Jakavonis (slapyvardžiu Tigras).

Žiūrovai turėjo galimybę iš partizano J. Jakavonio išgirsti apie jo patirtus išgyvenimus pokario metais, istorikas A. Anušauskas papasakojo apie filme rodomą laikotarpį, o vieną pagrindinių vaidmenų filme atlikęs aktorius A. Dapšys atskleidė filmavimo užkulisius.

Po renginio žiūrovai turėjo galimybę įsigyti partizano A. Jakavonio prisiminimų knygą.

Tradicija prasmingai minėti Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, VU GMC gyvuoja jau kelerius metus.

Praėjusiais metais VU GMC Didžiojoje auditorijoje buvo rodomas režisieriaus Mindaugo Survilos filmas „Sengirė“, tapęs žiūrimiausiu dokumentiniu filmu Lietuvos istorijoje.