Ketvirtadienį Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje vyko iškilmingas VU Senato posėdis.

Jo metu garbės daktaro vardas suteiktas profesoriui Ianui B. Spielmanui (Nacionalinis standartų ir technologijų institutas, JAV).

Vilniaus universiteto  Mecenatų vardai suteikti p. Viktorui Gediminui Gruodžiui ir UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ (generalinis direktorius Algimantas Markauskas).

Vilniaus universiteto garbės daktaro vardas profesoriui Ianui B. Spielmanui suteiktas už iškilius darbus, atliktus kondensuotų medžiagų bei šaltųjų atomų tyrimų sandūros srityje, ir taip pat už puikiai puoselėtus glaudžius mokslinius ryšius su Vilniaus universitetu.

Ilgus metus su VU mokslininkais bendradarbiaujantis profesorius kartu įgyvendino reikšmingus projektus, publikavo pasaulio mokslo bendruomenės aukštai vertinamus ir cituojamus straipsnius. Neabejotinai reikšmingas ir ženklus yra profesoriaus indėlis kuriant ir plėtojant šaltųjų atomų mokyklą VU. Taip pat bendradarbiaujama rengiant VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto doktorantus, padedant tobulintis podoktorantūros stažuotojams.

Vilniaus universiteto Mecenato vardo statusas p. Viktorui Gediminui Gruodžiui suteiktas už jo fondo veiklą. Šis fondas per 2009-2018 metus įsteigė daugiau nei 170 stipendijų studentams iš įvairių fakultetų.

Vilniaus universiteto Mecenato vardo statusas UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ suteiktas, nes bendrovė jau daugiau nei dešimtmetį reikšmingai remia Vilniaus universitetą ir Gyvybės mokslų centrą teikdama tiek įvairią finansinę, tiek nematerialią paramą žiniomis ir kompetencijomis.