Projektas skirtas biosensorių technologijoms plėtojimui, sukuriant universalius biocheminius metodus antigenų ir antikūnų prijungimui prie dirbtinių paviršiuje imobilizuotų membranų. Bus tiriamos kelios baltymų prijungimo prie membranų (baltymų lipidavimo) kryptys: S- ir N- miristilinimas ir S-palmitoilinimas bei GPI-inkaravimas. Alternatyviai bus tiriamos galimybės imunoglobulinų prijungimui prie fosfolipidinių dvisluoksnių panaudoti A-baltymo (Staphylococcus aureus) savybes bei kitas biomolekulių konjugacijos strategijas. Tyrimams bus naudojamos bioelektrocheminės ir spektrinės detekcijos metodai. Sėkmės atveju darbo rezultatai  galėtų būti patentuojami ir komercializuojami.

Mokslinis vadovas: prof. dr. Gintaras Valinčius, Biochemijos institutas, GMC, VU

Kontaktai:

El. p.: