Dalyko pavadinimas

individualus

seminarai

Kurso tikslai

Išvystyti doktorantų žinias apie ląstelę kaip vieningą sistemą, ląstelinių sistemų tyrimų būdus, tokių tyrimų taikomąsias  ir fundamentines  perspektyvas, gebėjimus integruoti skirtingų mokslo sričių žinias.

Pagrindinės temos

Sistemų Biologijos objektas ir turinys. Objekto apibrėžimas, poreikis ir prielaidos, vystymosi perspektyvos.

DNR sekoskaitos metodai ir pasiekimai. Sekoskaitos apibrėžimas ir ištakos, prieš-industrinė sekoskaita, šiuolaikiniai metodai ir perspektyvios technologijos, DNR sekoskaitos pasiekimai.

Epigenetika. Objekto apibrėžimas, epigenetikos aspektai ir komponentės, svarba ir tyrimų perspektyvos.

Transkriptomika. Objekto apibrėžimas, transkriptominių tyrimo metodai, pritaikymas ir ateities perspektyvos.

Proteomika. Objektas ir tyrimų ištakos, principai ir būdai, pritaikymas, iššūkiai, perspektyvos.

Bioinformatika Sistemų Biologijoje. Bioinformatikos objektas ir pritaikymo būdai, ištakos, tyrimų lygmenys ir modeliavimo problemos, bioinformatikos resursai.

Ląstelės funkciniai tyrimai. Sąveikaujanti ląstelė. Ląstelių teorijos ištakos, turinys ir reikšmė, ląstelės turinio inventorizacija.

Pagrindinė literatūra

• Eberhard O. Voit. A First Course in Systems Biology. Garland Science, Taylor & Francic Group, LLC. ISBN 978-0-8153-4467-4. 2013.
  • Edda Klipp et al. Systems Biology. Wiley-VCH Verlag GmbH & Co. KGaA ISBN: 978-3-527-31874-2. 2009.
  • Bernhard O. Palsson. Systems Biology. Properties of Reconstructed Networks. Cambridge University Press. ISBN: 978-0-521-85903-5. 2010.
  • Trends in Biochemical Sciences, Trends in Cell Biology, Nature Reviews, Science  2010-2020.

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Seminaras

Pranešimo seminare trukmė – akademinė valanda (45 min), klausimams skiriama 15 min. Pranešimo metu pristatoma 5-10 straipsnių ar apžvalgų medžiaga.

Konsultuojančio (-ių) dėstytojo (-ų) vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas

Mokslo