VU GMC Biomokslų instituto mokslininkai, tęsdami bendradarbiavimą su Greifsvaldo universiteto Botanikos ir kraštovaizdžio ekologijos institutu (Vokietija), toliau gilinasi į Vokietijoje labai retų seniausios išlikusios sausumos augalų linijos atstovų – padraikų (Diphasiastum spp.) – populiacijų funkcionavimą.

Projekto trukmė – nuo 2020 m. liepos 1 d. iki 2020 m. lapkričio 15 d.

Projekto „Kaip ir kokie mikoriziniai partneriai dalyvauja padraikų (Diphasiastrum spp.) maistmedžiagių pernašoje?“ metu bus naudojami ankstesnių ekspedicijų (2016, 2017 m.) surinkti duomenys. Rugsėjo pabaigoje planuojamo tyrimo metu kartu su studentais iš Greifsvaldo ir Vilniaus universitetų bus imami augalų šaknų bei dirvožemio mėginiai. Kadangi padraikų paplitimas Lietuvoje susijęs su pietryčių smėlėtosios lygumos smėlynais, tyrimai atliekami naudojantis Varėnos rajono Puvočių kaime esančia modernizuota Vilniaus universiteto Puvočių praktikos baze. DNR išskyrimas ir mėginių paruošimas metabarkodavimui planuojamas Greifsvaldo universiteto laboratorijoje. Tikimasi, kad šis tyrimas padės išaiškinti tikėtinus grybų ir nykstančių mikotrofinių augalų bendro mitybinio tinklo dalyvius.

Projekto vadovė – dr. Radvilė Rimgailė-Voicik

Daugiau informacijos: http://www.hochschulkontor.lv/en/projekti/atbalstitie-projekti/mycorrhizal-partners-of-diphasiastrum-spp-are-fungi-involved-in-a-nutrient-network/ Projektas remiamas Baltijos šalių ir Vokietijos aukštųjų mokyklų biuro per Vokietijos akademinių mainų tarnybą (DAAD) Vokietijos Federacinės Respublikos Užsienio reikalų ministerijos lėšomis.

d2