Gyvybės mokslų centras

Trečiadienį VU Gyvybės mokslų centre Dovilė Stravinskienė sėkmingai apsigynė disertaciją „Monokloninių ir rekombinantinių antikūnų prieš karboanhidrazes kūrimas” chemijos inžinerijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Lapkričio 27 d. Gyvybės mokslų centre Sigita Činčiūtė sėkmingai apsigynė disertaciją „Lyties ir rankiškumo įtaka žmogaus prieškaktinės skilties tyrimuose registruojamam hemodinaminiam atsakui” biofizikos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Kanadoje gyvenančiam ir dirbančiam lietuvių profesoriui Artūrui Petroniui ilgus metus kirbėjo mintis, kaip būtų galima suderinti darbą Toronte ir Lietuvoje. Taip gimė idėja įkurti „paralelinę laboratoriją“, o garsaus išeivijos mokslininko viziją įgyvendino Vilniaus universiteto Gyvybes mokslu centras (VU GMC).

Iš Vilniaus universiteto studentų sudaryta "Vilnius-Lithuania iGEM" komanda, šį rudenį jau penktus metus iš eilės dalyvavusi prestižiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ (International Genetically Engineered Machine) ir atstovavusi Lietuvai, ieško naujų narių.