{slider SGDM}

SGMD išvertus į žmonių kalbą yra Studentų gamtininkų mokslinė draugija. Tai ne pelno siekianti organizacija, kuri vienija nuotykių, laisvės ir gamtos pažinimo ištroškusius studentus (ir ne tik). Pats svarbiausias ir pagrindinis draugijos tikslas – suburti gamta besidominčius, veiklius ir entuziastingus žmones, kurie kartu gali padaryti daug nuostabių dalykų. Ką mes veikiame​?

• Organizuojame ir vedame paskaitas;
  • kviečiame mokslui nusipelniusius žmones pasidalyti patirtimi;
  • vykstame į mokyklas šviesti moksleivių;
  • rengiame protmūšius ir konkursus;
  • organizuojame pažintinius žygius;
  • vykstame į išvykas po įvairius Lietuvos kampelius;
  • leidžiame savo kūrybiškumui ir išradingumui gyventi!

Daugiau informacijos – mūsų „Facebook“ puslapyje. Antradieniais 17.30 val. gali mus rasti I aukšte, C111 kambarėlyje. Laukiame Tavęs, ateik!

{slider SGDM}

• Organizuojame ir vedame paskaitas;
  • kviečiame mokslui nusipelniusius žmones pasidalyti patirtimi;
  • vykstame į mokyklas šviesti moksleivių;
  • rengiame protmūšius ir konkursus;
  • organizuojame pažintinius žygius;
  • vykstame į išvykas po įvairius Lietuvos kampelius;
  • leidžiame savo kūrybiškumui ir išradingumui gyventi!

„iGEM“

Kas yra „iGEM“?

Sintetinės biologijos konkursas „iGEM“ yra svarbiausios ir didžiausios geriausių pasaulio universitetų komandų mokslo varžybos, kasmet vykstančios Bostone. Jos suteikia galimybę viso pasaulio studentams plėsti sintetinės biologijos mokslo ribas, spręsti įvairius iššūkius ir problemas, su kuriomis kasdien susiduria žmonija ir mokslininkai medicinos, aplinkosaugos, diagnostikos, energijos šaltinių ir kitose srityse. Komandos kuria ir naudoja biologines dalis bei standartinius molekulinės biologijos, genų inžinerijos metodus, kad sumodeliuotų, išbandytų ir pritaikytų savo sintetines biologines sistemas ar mikroorganizus. Kasmet beveik 6000 dalyvių iš daugiau nei 300 geriausių universitetų komandų susirenka į konkurso finalą, kuriame varžosi dėl geriausio projekto, vystyto 10 mėnesių, titulo. „iGEM“ konkursą atidžiai stebi tiek didžiausios sintetinės biologijos industrijos kompanijos, tiek mokslininkų bendruomenė.

„Vilnius-Lithuania iGEM“

„Vilnius-Lithuania iGEM“ yra pirmoji Baltijos šalių atstovė „iGEM“ konkurse. Jame komanda dalyvauja nuo 2015 metų. Pirmuosius du kartus komanda iškovojo aukso medalius. 2017 m. „Vilnius-Lithuania iGEM“ laimėjo didįjį prizą ir 3 papildomus prizus bei 5 nominacijas, taip pirmą kartą istorijoje tapdama geriausia konkurso komanda. Išsamiau su 2017 metų komandos projektu „SynORI“ galite susipažinti čia.

„Vilniaus-Lithuania iGEM“ kasmet gruodį skelbia atrankas į naują komandą. Jei į atranką nespėjai, bet manai, kad tavo gabumai ir įgūdžiai padėtų nustebinti sintetinės biologijos mokslo pasaulį, apginti iškovotus titulus, susisiekti gali el. p.  arba Vilnius iGEM Facebook puslapyje.

Apie 2015 ir 2016 metų „Vilnius-Lithuania iGEM“ komandų projektus, patekusius tarp 5 geriausių savo kategorijoje: http://2015.igem.org/Team:Vilnius-Lithuania ir http://2016.igem.org/Team:Vilnius-Lithuania.