Vilniaus universitetas kartu su Izraelio ambasada inicijuoja studentų mentorystės programą „Kelrodė žvaigždė“, kurios pagrindinis tikslas – skatinti studentus savanoriauti ir tapti draugais-mentoriais socialinėje atskirtyje gyvenantiems vaikams. Šio projekto įkvėpėjas Amos Carmeli ir organizacija „Perach“ – viena sėkmingiausių švietimo iniciatyvų, veiklą pradėjusi Izraelyje, išsiplėtusi 25 pasaulio valstybėse, o į ją įsitraukę asmenys jau skaičiuojami šimtais tūkstančių.

 

Kaip tai veikia?

 

Vilniaus universitete 2017 m. spalio 25–26 d. vyks mokymai, kuriuose dalyvaus 15–20 koordinatorių. Vėliau jie savo patirtimi dalysis su būsimais savanoriais – kelrodėmis žvaigždėmis. Bendradarbiaujant su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos vidurinėmis mokyklomis ir vaikų dienos centrais bus atrenkama apie 100 vaikų, kurių kiekvienas nuo 2018-ųjų metų sausio pusę metų turės po savo asmeninę kelrodę žvaigždę – VU studentą savanorį.

 

Vilniaus universiteto studentai bus skatinami skirti dalį savo laiko bendravimui su 3–6 klasių vaikais iš nepasiturinčių ar naujai į šalį atvykusių, socialinę atskirtį patiriančių šeimų. Svarbiausias tikslas – užmegzti ryšį tarp dviejų socialinių grupių, kurios tikrovėje retai susitinka ir gali bendrauti. Mentoriai susitikinės su savo jaunaisiais draugais dvi valandas du kartus per savaitę.

 

Užsiėmimai vyks namuose, universiteto miestelyje, žaidimo aikštelėse, bibliotekose, muziejuose. Užsiėmimai bus prižiūrimi „Kelrodės žvaigždės“ koordinatorių, tačiau mentorius ir vaikas turi laisvę spręsti, ką veikti – ruošti namų darbus, žaisti kompiuterinius žaidimus ar futbolą, eiti į kiną, leisti laisvalaikį gamtoje ir pan.

 

Jeigu tu manai, kad gali būti „Kelrodės žvaigždės“ projekto koordinatoriumi, esi socialiai atsakingas, supranti angliškai, esi imlus, atviras naujoms pažintims ir patirtims – tada šis projektas skirtas tau! Registruotis į mokymus gali čia.

 

Kviečiame tapti šios iniciatyvos socialiniais partneriais

 

Jei Jūs esate muziejaus, vaikų laisvalaikio centro, kino teatro, kavinės, bibliotekos atstovas – kviečiame prisidėti prie šios iniciatyvos ir sudaryti sąlygas mūsų studentams savanoriams drauge su socialiai remtinais vaikais nemokamai naudotis Jūsų įstaigų siūlomomis paslaugomis.

 

Jeigu Jūs esate mokyklos ar vaikų dienos centro vadovas, maloniai kviečiame bendradarbiauti ir padėti surasti nepasiturinčiose šeimose ir socialinėje atskirtyje gyvenančius vaikus, kuriems būtų naudinga turėti savo „kelrodę žvaigždę“.