Nors Vašingtono universiteto Sent Luise studentas Jokūbas Aušra iš Lietuvos išvyko dvejų metų, tačiau į Lietuvą atvažiuoja beveik kiekvieną vasarą, nes Vilniuje gyvena močiutė. Du šios vasaros mėnesius Jokūbas praleido VU Gyvybės mokslų centre (GMC), Biochemijos institute.

Kaip ir kodėl čia atsidūrei?
Pradėjau susirašinėti su dr. Gintaru Valinčiumi, nes ieškojau chemijos arba biologijos laboratorijos Vilniuje, kurioje galėčiau vasarą savanoriškai padirbėti.

Kodėl pasirinkai būtent GMC?
Gyvybės mokslų centrą pasirinkau todėl, kad mano pažįstami ir draugai, kurie čia dirba, labai patenkinti tiek centro mokslinėmis galimybėmis, tiek dėstytojais, tiek nauju pastatu.

Papasakok plačiau apie savo mokslinius interesus.
Studijuoju chemijos inžineriją Vašingtono universitete Sent Luise. Domiuosi chemija, biochemija, nanotechnologijomis, elektrochemija, aplinkos mokslu. Praeitą vasarą savonoriavau Maxo Plancko instutue Vokietijoje, kur genetiškai konstravau E. coli bakteriją, kad ši gamintų biokurą. Šį semestrą Vašingtono universitete genetiškai konstruosiu bakteriją, kad ji gamintų voratinklius.

Koks buvo Tavo tikslas GMC?
Čia tyrinėjau jonų laidumą sintetinėse dvisluoksnėse membranose, kontroliuojant jonų dydžius ir inkarinių molekulių kiekius. Norėjau suprasti, kaip funkcionuoja jonai keliaudami per baltymus membranose. Taip pat tikėjausi geriau suvokti, kaip atlikti eksperimentus ir naudoti elektrocheminę aparatūrą.

Kaip vertini šį centrą? Kokį įspūdį jis paliko?
Man labai patinka tiek pats pastatas, tiek jame dirbantys mokslininkai. Čia kūrybingi žmonės gali dalytis žiniomis apie naujas gyvybės mokslų sritis ir naudodamiesi šiomis žiniomis pakeisti pasaulį turbūt pirmiausia per mediciną.

Papasakok apie save, savo šeimą.
Gimiau Vilniuje. Į Čikagą su šeima išvykau būdamas dvejų. Mano tėtis yra lietuviškos parapijos Čikagos priemiestyje kunigas, mama – kapelionė, nors anksčiau buvo menininkė, keramikė. Broliui Nojui greit bus 17, jis baigia gimnaziją. Brolis domisi biochemija, galvoja rinktis mokslinę veiklą. Sesuo Gabrielė yra vieno Čikagos jūros gėrybių restorano šefė.
Nejuokauju, bet dažnai jaučiuosi kaip menininkas, labai mėgstu piešti, rašyti, kurti, tačiau mokykloje gerai sekėsi ir patiko matematika. Meilė matematikai pagimdė meilę logikai. Ji susiriša su biologija, chemija. Mokslas man tapo durimis į pasaulį.
Kartais kuriu pasakas, netikras istorijas, mėgstu skaityti istorines knygas, piešti, dirbti programa „Photoshop“, apskritai man labai patinka menas. Dabar jį siekiu surišti su mokslu. Tikiu, kad man pasiseks.