Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras (VU GMC) skelbia konkursą direktoriaus pareigoms užimti 5 (penkerių) metų kadencijai.

Vasario 9 d. Gyvybės mokslų centre lankėsi kompanijos „Thermo Fisher Scientific“ prezidentas Marc Casper. Aukščiausių kompanijos vadovų delegaciją sudarė finansų viceprezidentas Tom Grover, vyresnysis viceprezidentas Fred Lowery, Gyvybės mokslų grupės vadovas Mark Stevenson ir Baltijos regiono viceprezidentas Algimantas Markauskas.
Su svečiais susitiko VU rektorius prof. A. Žukauskas, GMC tarybos pirmininkas prof. V. Šikšnys, GMC vadovas prof. E. Butkus, Nacionalinio vėžio instituto direktorius prof. F. Jankevičius, VU
tarybos pirmininko pavaduotojas prof. J. Lazutka. Svečiams buvo pristatytos GMC veiklos, aprodytos mokomosios ir mokslinės laboratorijos. Prof. Šikšnys papasakojo apie savo atrastą genų
redagavimo technologiją. F. Jankevičius prisistatė Onkologijos instituto atliekamus tyrimus. Susitikime aptartos tolesnio bendradarbiavimo galimybės tarp „Thermo Fisher Scientific“ ir GMC bei
NVI. Vien 2016 m. „Thermo Fisher Scientific“ dovanojo GMC mokomosioms laboratorijoms įrangos už 200 tūkst. eurų, skyrė 25 stipendijas bakalauro ir magistro studentams, rėmė iGEM komandos dalyvavimą pasauliniame konkurse Bostone.

Foto Egidijus Jaseliūnas

Informaciją parengė prof. Eugenijus Butkus

Sausio 31 d. GMC lankėsi Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Mokslo ir technologijų komiteto ekspertai:

Mario Cervantes – Mokslo, technologijų ir inovacijų direktorato Mokslo ir technologijų politikos skyriaus vyriausiasis administratorius;
Alan Paic – Mokslo, technologijų ir inovacijų direktorato Mokslo ir technologijų skyriaus vyresnysis politikos analitikas;
Martin Borowiecki – Mokslo, technologijų ir inovacijų direktorato Mokslo ir technologijų skyriaus jaunesnysis ekonomistas.

Lietuva siekia tapti EBPO nare ir ekspertai analizuoja Lietuvos mokslo ir technologijų politiką bei rengia ataskaitą, pagal kurią bus vertinamas Lietuvos atitikimas EBPO instrumentams bei gerajai EBPO praktikai. Teigiama išvada yra viena iš būtinų sąlygų Lietuvos priėmimui į EBPO.

Ekspertai susipažino su Gyvybės mokslų centru, jo veiklomis, tarptautiniu bendradarbiavimu, apsilankė mokomosiose laboratorijose, Proteomikos centre (dr. M.
Valius). Domėjosi mokslo ir verslo ryšiais, susipažino su Bioinkubatoriaus veikla, kalbėjosi su įmonės Satimed vadovu ir darbuotojais.

Informaciją parengė prof. Eugenijus Butkus

Informuojame, kad pasirašius paramos sutartį su Lietuvos energija, yra paskelbtas konkursas stipendijai gauti: