Sidebar

VU GMC svečiavosi Tokijo technologijų instituto atstovai

Pirmadienį, liepos 8 d., Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) viešėjo Tokijo technologijų instituto atstovų delegacija, vadovaujama prof. Susumu Kajiwara.

VU GMC vadovybė svečius supažindino su centro istorija, veikla, mokslinių tyrimų kryptimis. Taip pat svečiai lankėsi laboratorijose, bendravo su GMC darbuotojais.

„VU Gyvybės mokslų centras didžiuojasi bendradarbiavimu su Tokijo technologijų institutu. Šis bendradarbiavimas – išskirtinė galimybė GMC tyrimų grupėms užmegzti aukščiausio lygio mokslinius kontaktus. Be to, jauniems mokslininkams bei doktorantams ryšiai su Tokijo technologijų institutu atveria galimybes įžengti į platų mokslinį lauką, įgyti tarptautinių patirčių bei dirbti su aukščiausio lygio įranga“, – sako VU GMC direktorius dr. G. Valinčius.

Tokijo Technologijų universiteto atstovas prof. S. Kajiwara taip pat neslėpė susižavėjimo šiuo vizitu. „Labai džiaugiuosi galimybe viešėti VU Gyvybės mokslų centre, kuris yra neabejotinas gyvybės mokslų lyderis Jūsų šalyje, o jame dirba pasaulinio lygio mokslininkai, kurių atradimus žinome ir savo šalyje“, – sakė prof. S. Kajiwara.

Pasak Japonijos delegacijos vadovo, Tokijo technologijų institutas, įkurtas prieš 137-erius metus, šiuo metu yra viena stipriausių aukštųjų mokyklų Japonijoje, turinti net du Nobelio premijos laureatus. „Nacionaliniuose reitinguose užimame antrąją vietą pagal absolventų įsidarbinimą, taip pat patenkame į aukščiausiai reitinguojamų pasaulio aukštųjų mokyklų šešiasdešimtuką. Mūsų aukštojoje mokykloje aktyviai plėtojamas tarptautiškumas – net 36 proc. doktorantų yra iš užsienio valstybių. Turime daug užsienio studentų ir bakalauro, magistrantūros studijų programose, todėl savo aukštojoje mokykloje aktyviai plėtojame tarpdiscipiliniškumą“, – pasakojo prof. S. Kajiwara.

Pasak svečio, Tokijo technologijų institute dirba išties daug įvairių sričių ekspertų, gausu moderniausios įrangos. „Mielai kviečiame VU GMC mokslininkus naudotis mūsų turimomis techninėmis galimybėmis bei žmogiškaisiais ištekliais. Mums būtų didelė garbė dirbti kartu“, – sakė delegacijos vadovas.

Svečiams iš Japonijos taip pat buvo plačiau atskleista juos itin dominanti tema – genomo redagavimo technologija, sukurta ir įgyvendinta VU GMC, prof. V. Šikšnio mokslininkų grupėje. Atskleisdamas genomo redagavimo sferą prof. V. Šikšnys Tokijo technologijų instituto atstovų delegacijai parodė savo laboratoriją bei plačiau papasakojo apie jo kartu su kolegomis atrastą CRISPR/Cas9 technologiją, dar žinomą kaip DNR „žirklės“. Ši technologija leidžia į DNR molekulę įdėti naujus genus arba ištaisyti joje esančias klaidas. Pasak prof. V. Šikšnio, galima tikėtis, kad ateityje ši inovacija padės įveikti nepagydomas ligas. Metodas taip pat gali sėkmingai būti taikomas kitose srityse, tokiose kaip žemės ūkis.

Pabendravę su mokslininkais bei apžiūrėję GMC infrastruktūrą, Tokijo technologijų instituto atstovai apsilankė UAB „CasZyme“ –  prof. Virginijaus Šikšnio įkurtame startuolyje, kurio strateginis investuotojas ir partneris yra vienas didžiausių pasaulyje chemijos pramonės milžinų – „DowDuPont“.

„Dėkoju svečiams už šį vizitą. Japonija pasižymi puikiais gyvybės mokslų srities specialistais. Džiaugiuosi matydamas vis stiprėjantį mūsų mokslininkų bendradarbiavimą, kuris ateityje dar duos daug gerų vaisių “, – reziumavo dr. G. Valinčius.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos