Sidebar

Naujausi įvykiai

Aprašymas

Gondvana – superkontinentas, kurį sudarė dabartiniai Afrikos, Australijos, Antarktidos, Pietų Amerikos kontinentai ir Indijos subkontinentas. Ji susidarė maždaug prieš 750–530 mln. metų.

Kviečiame atrasti Gondvaną parodoje apie tokius augalus kaip araukarijiniai, podokarpiniai, protėjiniai ir mediniai paparčiai, kurie rado prieglobstį kai kuriuose Tasmanijos salos regionuose. Dėl ypatingų augimo sąlygų ypač vėsiuosiuose drėgnuose miškuose, kalnų drėgnose savanose, kitose unikaliose kalnų augalų bendrijose, net 10 procentų augalų Tasmanijoje yra endemikai, t. y. niekur kitur neaugančių augalų.

Paroda yra vienas iš VU Botanikos sodo specialistų dr. Dariaus Ryliškio ir Aidos V. Dobkevičiūtės ekspedicijos į Tasmanijos arboretumą rezultatų. Parodos tema pasirinkta ne atsitiktinai. Reliktiniai Gondvanos laikotarpio augalai domina ne tik mokslininkus. Šie augalai yra įdomūs visuomenei, nes yra raktas pažinti žemynų ir jų bioįvairovės formavimosi periodus bei etapus.

Renginys lankytojams įsigijusiems sodo bilietą bendra tvarka.

Organizuoja Botanikos sodas
Vieta VU botanikos sodas, Informaciniame centre (Malūne) (Kairėnų 43, Vilnius)
Kontaktai Kontaktai nenurodyti
Pradžia 2020-03-02 11:00
Pabaiga 2020-05-31 17:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Renginio nuoroda
Aprašymas Nuotraukose užfiksuotose akimirkose – paslaptingi gamtos vaizdiniai, įdomiai ir originaliai pateikiamas augalijos bei gyvūnijos pasaulis.
Organizuoja Medicinos fakultetas
Vieta Medicinos fakulteto pirmas aukštas
Kontaktai Irma Kušeliauskaitė
Pradžia 2020-02-03
Pabaiga 2020-05-31
Tipas Paroda
Papildoma informacja Renginio nuoroda
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos