Sidebar

Naujausi įvykiai

Aprašymas

„Dvigubai laisvos“ – tai vienos 1918-ųjų lapkričio 28-osios dekreto pasirodymą komentavusios sufražisčių žodžiai. Ši frazė puikiai apibūdina lenkių ir lietuvių – laisvų, nes atkurta nepriklausomybė, ir laisvų, nes įgavo pilietines teises, – patirtį. Su nepaprastų Lenkijos ir Lietuvos moterų, siekusių savo šalių nepriklausomybės ir politinių teisių suteikimo, istorijomis bus galima susipažinti Vilniuje Lenkijos ambasados, Lenkijos instituto, Pileckio instituto Varšuvoje ir Vilniaus universiteto pristatomoje lauko parodoje „Dvigubai laisvos. Moterų politinės teisės 1918 m.“. Bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto profesore Virginija Jurėniene, paroda buvo papildyta Lietuvos sufražisčių, kurių pastangomis Lietuvos moterys politines teises gavo kiek ankščiau nei lenkės, istorija ir biografijomis.

Paroda veiks gegužės 14 d. – birželio 17 d., Vilniaus universiteto darbo valandomis.

Organizuoja Lyčių studijų centras
Vieta M. K. Sarbievijaus kiemas (Universiteto g. 5)
Kontaktai dr. Lijana Stundžė
Pradžia 2019-05-15 08:00
Pabaiga 2019-06-17 14:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Daugiau informacijos
Aprašymas

Konferencija prasidės įvadine diskusija „Ugdymas Lietuvos jėzuitų misijoje: istorinė patirtis“. Jos dalyviai – prof. Arūnas Streikus, doc. Liudas Jovaiša, t. Antanas Saulaitis SJ – aptars, kaip Lietuvos jėzuitams ir jėzuitams lietuviams sekėsi įgyvendinti misiją ugdyti jaunimą, su kokiais iššūkiais joje susidūrė ir kaip į juos atsiliepė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, Lietuvos Respublikoje, sovietmečio Lietuvoje bei išeivijoje darbavęsi Jėzaus Draugijos nariai. Laukiame aktyvaus auditorijos dalyvavimo klausimais ir pastebėjimais.

Vėliau klausysimės įvairiose jėzuitiško ugdymo srityse dirbančių pranešėjų.

Organizuoja Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincija
Vieta VU Teatro salė (Universiteto g. 3, centriniai rūmai, III aukštas, Vilnius)
Kontaktai VU kapelionas Eugenijus Puzynia
Pradžia 2019-05-15 10:00
Pabaiga 2019-05-15 16:30
Tipas Konferencija
Papildoma informacja Konferencijos programa
Aprašymas Vilniaus universitetas ir advokatų kontora GLIMSTEDT kviečia VU bendruomenę ir visus vilniečius į VU Istorijos fakulteto profesorės, architektūros istorikės Marijos Dremaitės paskaitą. Mokslininkė aptars XX amžiaus Lietuvos architektūrą, jos socialinį ir kultūrinį kontekstą. Mokslininkė dalysis įžvalgomis apie tai, kodėl mums rūpi pastatai ir architektūra; ką galime sužinoti apie visuomenę, tirdami jos sukurtą architektūrą ir kaip galime suprasti pastatus bei aplinką, tyrinėdami visuomenę, kurioje tie objektai funkcionavo; kaip tie pastatai atsirado ir kaip juos suvokė užsakovai, projektuotojai, naudotojai, praeiviai; kaip pastatai buvo naudojami kuriant modernios šalies įvaizdį; kaip per laiką keitėsi architektūra ir urbanistinė aplinka; kodėl kai kuriuos pastatus norima saugoti, o kitus – griauti.
Organizuoja Komunikacijos ir rinkodaros skyrius
Vieta VU Mažoji aula
Kontaktai Lina Bivainienė
Pradžia 2019-05-15 17:30
Pabaiga 2019-05-15 19:00
Tipas Paskaita
Aprašymas Paroda „Mažosios Lietuvos ikonografija“ parengta iš Vilniaus universiteto profesoriaus Domo Kauno ikonografijos rinkinio ir skirta jo 70-mečio sukaktuvėms pažymėti.
Organizuoja Komunikacijos fakultetas
Vieta Vilniaus universiteto bibliotekos Baltoji salė (Universiteto g. 3, Vilnius)
Kontaktai Povilas Šklėrius
Pradžia 2019-05-07 09:00
Pabaiga 2019-05-17 17:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Plačiau apie parodą
Aprašymas Parodoje bus pristatomi Lietuvoje gyvenančių estų tapytojų – Reiu Tüür ir Peeter Krosmann – darbai, kuriuose tyrinėjamos dialogo tarp skirtingų laikmečių ir erdvių tematikos. Paroda „Diapozityvas“ – antroji bendra menininkų paroda Lietuvoje.
Organizuoja Array
Vieta VU bibliotekos Galerija (III a.)
Kontaktai Snieguolė Misiūnienė
Pradžia 2019-05-06 15:00
Pabaiga 2019-05-24
Tipas Paroda
Papildoma informacja Daugiau informacijos
Aprašymas

Vilniaus universitetui – 440

Pajuskime bėgantį laiką ir atsekime jo pėdsakus senuosiuose Vilniaus universiteto rūmuose.

Žvelgdami į šiandieninį Vilniaus senamiestį pastebime didelius pokyčius, matome neatpažįstamai pasikeitusias gatveles ir panoramas. Šiose nuotraukose tikrai atpažinsite Vilniaus universiteto rūmus. Nors ir pajusite laiko tėkmę, pamatysite jo įspaustus ženklus, nemenkus pokyčius, bet įžvelgsite ir visų čia dirbusių, studijavusių ir studijuojančių, dirbančių, apsilankančių, juos restauruojančių žmonių meilę ir pagarbą šiems rūmams, jų dvasiai. Tikime, kad ir ateinančios kartos, kurios čia mokysis, kurs ir darys atradimus, paliks savo pėdsakus išsaugodami tai, kas vertingiausia, įrašys savo puslapį į rūmų, Vilniaus ir Lietuvos istoriją.

Už senąsias nuotraukas dėkojame Vilniaus universiteto bibliotekos Rankraščių skyriui, Vidui Naujikui. Šiandienos vaizdus užfiksavo Vilniaus universiteto fotografai Vitas Jadzgevičius (1972 – 2016) ir Edgaras Kurauskas.

Vilnius University celebrates 440 years

In the Old Campus of Vilnius University you can feel the flow of time and trace its marks.

Today, when we look around the Old Town of Vilnius, we notice major changes, we see hardly recognizable streets and panoramas. In the pictures, you will definitely recognize the Campus of Vilnius University. You will see the impact of the flow of time, you will identify its marks and some substantial changes. At the same time, you may also be able to feel the love and respect for the buildings and their spirit of those who worked and studied there, of those who are still working and studying, visiting and restoring them. We strongly believe that future generations, who come here to study, work and make their discoveries, will leave their marks at the same time preserving what is most valuable. They will thus open their own page in the history of the magnificent buildings, of Vilnius and of the history of Lithuania.

We are grateful for the old pictures to Vidas Naujikas and to the Manuscript Department of Vilnius University Library. We also express our gratitude for the present-day views to two photographers of Vilnius University: Vitas Jadzgevičius and Edgaras Kurauskas.

Organizuoja Bendruomenės vystymo skyrius
Vieta VU centriniai rūmai, rektorato koridorius (Universiteto g. 3, II aukštas, Vilnius)
Kontaktai Edita Kirlytė
Pradžia 2019-02-01 09:00
Pabaiga 2019-07-01 12:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Pajuskime bėgantį laiką
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos