Sidebar

Naujausi įvykiai

Aprašymas 2019 m. kovo 15 d. vyks mokslinė konferencija „Socialinis darbas ir Darnaus vystymosi darbotvarkė 2030“.Į konferenciją būtina užsiregistruoti el. p.: . Registracija vyks iki kovo 13 d. Konferencijos mokestis – 20 EUR.
Organizuoja Sociologijos ir socialinio darbo institutas
Vieta Saulėtekio al. 5 (MKIC)
Kontaktai Docentė dr. Lijana Gvaldaitė
Pradžia 2019-03-15 09:00
Pabaiga 2019-03-15 17:30
Tipas Konferencija
Papildoma informacja https://www.fsf.vu.lt/naujienos/fakulteto-ivykiai/2411-moksline-konferencija-socialinis-darbas-ir-darnaus-vystymosi-darbotvarke-2030
Aprašymas

EDGARAS DLUGAUSKAS gins mokslo disertaciją „CYP2D6 ir CYP2C19 genų polimorfizmų įtaka klinikiniam antidepresantų efektyvumui gydant vidutinio sunkumo ir sunkią depresiją” medicinos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2014 –2018 metais Vilniaus universitete.

Mokslinis vadovas – prof. dr. Algirdas Utkus (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001).

Mokslinė konsultantė – prof. dr. Sonata Jarmalaitė (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, biologija – N 010).

Disertacijos gynimo sudėtis:

prof. dr. Vytautas Kasiulevičius – tarybos pirmininkas (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001);

prof. dr. Eugenijus Gefenas (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001);

prof. dr. Dalius Jatužis (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001);

prof. dr. Sigita Lesinskienė (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001);

prof. dr. Artūras Petronis (Toronto universitetas, Kanada, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001).

Disertaciją galima peržiūrėti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir VU interneto svetainėje adresu: https://www.vu.lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Organizuoja Doktorantūros ir podoktorantūros skyrius
Vieta Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Didžiojoje auditorijoje (M. K. Čiurlionio g. 21, LT-03101 Vilnius)
Kontaktai Vida Dubonienė
Pradžia 2019-03-15 14:00
Pabaiga 2019-03-15
Tipas Disertacijos gynimas
Aprašymas Kviečiame į atvirą paskaitą – susitikimą su pirmuoju Butano Karalystės švietimo ministru Thakur S. Powdyel. Seminaras vyks Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto 201 aud. (Universiteto g. 9/1, Vilnius).Butano Karalystė pasaulyje garsėja kaip laimingiausia pasaulio valstybė. Ši šalis vienintelė oficialiai taiko ir matuoja laimės indeksą (GNH). Butano karalystė yra viena pažangiausių regiono valstybių, kurios gyvenimo lygis sparčiai kyla, o ekonomika – auga.„Mes suprantame, kad tai sunkus ir ilgas kelias. Ekonominė gerovė ir laimės ekonomika turi eiti greta, kaip viena pėda šalia kitos” - įsitikinęs Thakur S. Powdyel, pirmasis Butano Karalystės švietimo ministras. 2008 metais jis pradėjo švietimo reformas Butane, įvedė integruotą mokymą. Thakur S. Powdyel taip pat yra „Mano žalia mokykla (My Green School)” koncepcijos ir metodikos autorius.
Organizuoja Ugdymo mokslų institutas
Vieta Filosofijos fakulteto 201 aud. (Universiteto g. 9/1, Vilnius)
Kontaktai VU Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslų instituto vyr. specialistė Rūta Bružienė
Pradžia 2019-03-15 16:00
Pabaiga 2019-03-15 18:00
Tipas Paskaita
Papildoma informacja https://www.fsf.vu.lt/naujienos/fakulteto-ivykiai/2446-kvieciame-i-susitikima-su-pirmuoju-butano-karalystes-svietimo-ministru-thakur-s-powdyel
Aprašymas

Paroda skiriama profesorės Irenos Valikonytės jubiliejui.

Prof. I. Valikonytė – ilgametė Istorijos fakulteto Senovės ir vidurinių amžių istorijos katedros vedėja, Lietuvos Statutų ir Lietuvos Metrikos tyrimų grupės vadovė. Akademinį pripažinimą pelnė senosios Lietuvos teisės studijomis, Statutų ir Metrikos knygų publikavimu ir vertimu. Mokslinį darbą nuolat siejo su pedagogine veikla – viena labiausiai savo darbui atsidavusių dėstytojų išugdė kelias studentų ir mokslininkų kartas. Pripažįstant nuopelnus LDK istorijos tyrimams, 2018 m. Profesorei buvo įteikta naujai įsteigta Lituanistinės komisijos prie Lenkijos MA premija.

Organizuoja Biblioteka
Vieta VU bibliotekos Baltoji salė
Kontaktai Snieguolė Misiūnienė
Pradžia 2019-03-13 15:00
Pabaiga 2019-03-29
Tipas Paroda
Papildoma informacja Daugiau informacijos
Aprašymas „Verslumo akademija“ yra užsiėmimų ciklas, skirtas 14+ moksleiviams, norintiems susipažinti su verslu iš arčiau. Projekto metu diskutuojama, mokomasi, atliekamos įvairios užduotys, be to, moksleiviai turi galimybę pritaikyti žinias praktiškai – kurdami ir pristatydami savo pačių idėjas. Viso mokymosi metu su vaikais dirba tik patyrę lektoriai – savo sričių profesionalai, projekte taikomas praktikas ne kartą išbandę savo veiklose.Užsiėmimai vyksta penkis šeštadienius nuo vasario 23 iki kovo 23 d.
Organizuoja Verslo mokykla
Vieta VU Verslo mokykla, Saulėtekio al. 22, Vilnius
Kontaktai Greta Sinkevičiūtė
Pradžia 2019-02-23
Pabaiga 2019-03-23
Papildoma informacja Daugiau informacijos
Aprašymas Akušerija, kaip anatomija ar chirurgija, yra viena iš pirmųjų ir seniausių medicinos disciplinų pasaulyje. Vilniaus universitete (VU) akušerijos programa pradėta dėstyti nuo 1781 metų, įsteigus Medicinos fakultetą. Vilniuje XVIII a. pab. ir XIX a. pr. buvo įkurtos pirmosios Lietuvoje akušerijos ir ginekologijos įstaigos: Gimdymo skyrius ir akušerijos mokykla (1775), Akušerijos katedra (1803), Akušerijos ir ginekologijos klinikos (1816). Mokslas tobulėjo, veiklos plėtėsi, keitėsi asmenybės.VU Medicinos fakultetas kviečia apsilankyti parodoje, skirtoje Akušerijos ir ginekologijos mokslo raidai, klinikos pokyčiams ir asmenims, vadovavusiems šiam padaliniui, atsiminti ir pagerbti. Už pagalbą rengiant parodą nuoširdžiai dėkojame ilgametei Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovei prof. dr. Gražinai Drąsutienei.
Organizuoja Medicinos fakultetas
Vieta MF antras aukštas
Kontaktai Irma Kušeliauskaitė
Pradžia 2019-02-03
Pabaiga 2019-04-30
Tipas Paroda
Papildoma informacja http://www.mf.vu.lt/lt/content/bendrai/akuserijos-mokslo-raida-vilniaus-universitete
Aprašymas Nuo 2019 m. vasario 1 d. Vilniaus universiteto Medicinos fakultete eksponuojama Lietuvos nusipelniusio gydytojo, docento dr. Aleksandro Vytauto Jakelevičiaus fotografijų paroda „Mylimas kraštas“. A. V. Jakelevičius gimė ir augo Varėnoje. 1965 m. baigė Kauno medicinos institutą. 1971 m. Vilniaus universitete apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją, tema „Elektrolitų kalio ir natrio balanso sutrikimas širdies operacijų metu“. Dirbo Vilniaus Antakalnio ligoninėje, Druskininkų ligoninės kardiologijos centre. Stažavosi Rusijoje, Vokietijoje. Nuo 1984 m. pradėjo dirbti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto docento pareigose. 2006 m. jam suteiktas Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardas. A. V. Jakelevičiaus hobis – meninė fotografija. Gydytojui po ranka visuomet yra fotoaparatas. Fotografavo tolimųjų kraštų gamtą, žmones, tačiau dėmesio centre visada išlikdavo Lietuva. A. V. Jakelevičius fotografuoja bei rengia parodas Lietuvoje bei užsienyje. Fotografijų parodos buvo eksponuotos Vilniuje, Klaipėdoje, Druskininkuose, Rygoje, Rusijos miestuose, Amerikos ir Australijos lietuvių bendruomenėse. Doc. V. Jakelevičiaus fotografijos puošia Druskininkų ligoninę, artimų žmonių namus. Santariškių klinikose dabar veikia daktaro fotografijų paroda, skirta Lietuvos valstybės šimtmečiui, kurioje atsispindi Lietuvos gamtos grožis ir žmonės. „Fotografijoje užfiksuotas grožis turi išliekamąją vertę, tai – mūsų krašto istorija, vaizdais perduodama būsimoms kartoms“, – sako A. V. Jakelevičius. Paroda Medicinos fakultete veiks iki 2019 m. kovo 31 d.
Organizuoja Medicinos fakultetas
Vieta VU Medicinos fakultetas
Kontaktai Irma Kušeliauskaitė
Pradžia 2019-02-01
Pabaiga 2019-03-31
Tipas Paroda
Aprašymas

Vilniaus universitetui – 440

Pajuskime bėgantį laiką ir atsekime jo pėdsakus senuosiuose Vilniaus universiteto rūmuose.

Žvelgdami į šiandieninį Vilniaus senamiestį pastebime didelius pokyčius, matome neatpažįstamai pasikeitusias gatveles ir panoramas. Šiose nuotraukose tikrai atpažinsite Vilniaus universiteto rūmus. Nors ir pajusite laiko tėkmę, pamatysite jo įspaustus ženklus, nemenkus pokyčius, bet įžvelgsite ir visų čia dirbusių, studijavusių ir studijuojančių, dirbančių, apsilankančių, juos restauruojančių žmonių meilę ir pagarbą šiems rūmams, jų dvasiai. Tikime, kad ir ateinančios kartos, kurios čia mokysis, kurs ir darys atradimus, paliks savo pėdsakus išsaugodami tai, kas vertingiausia, įrašys savo puslapį į rūmų, Vilniaus ir Lietuvos istoriją.

Už senąsias nuotraukas dėkojame Vilniaus universiteto bibliotekos Rankraščių skyriui, Vidui Naujikui. Šiandienos vaizdus užfiksavo Vilniaus universiteto fotografai Vitas Jadzgevičius (1972 – 2016) ir Edgaras Kurauskas.

Vilnius University celebrates 440 years

In the Old Campus of Vilnius University you can feel the flow of time and trace its marks.

Today, when we look around the Old Town of Vilnius, we notice major changes, we see hardly recognizable streets and panoramas. In the pictures, you will definitely recognize the Campus of Vilnius University. You will see the impact of the flow of time, you will identify its marks and some substantial changes. At the same time, you may also be able to feel the love and respect for the buildings and their spirit of those who worked and studied there, of those who are still working and studying, visiting and restoring them. We strongly believe that future generations, who come here to study, work and make their discoveries, will leave their marks at the same time preserving what is most valuable. They will thus open their own page in the history of the magnificent buildings, of Vilnius and of the history of Lithuania.

We are grateful for the old pictures to Vidas Naujikas and to the Manuscript Department of Vilnius University Library. We also express our gratitude for the present-day views to two photographers of Vilnius University: Vitas Jadzgevičius and Edgaras Kurauskas.

Organizuoja Bendruomenės vystymo skyrius
Vieta VU centriniai rūmai, rektorato koridorius (Universiteto g. 3, II aukštas, Vilnius)
Kontaktai Edita Kirlytė
Pradžia 2019-02-01 09:00
Pabaiga 2019-07-01 12:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Pajuskime bėgantį laiką
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos