Sidebar

Naujausi įvykiai

Aprašymas

ALINA URNIKYTĖ gins mokslo disertaciją „Lietuvos populiacijos genetinės struktūros ir evoliucinių veiksnių analizė, remiantis plataus masto genotipavimo duomenimis: praeitis ir dabartis ” biomedicinos mokslų srities medicinos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2014–2018 metais Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Biomedicinos mokslų instituto Žmogaus ir medicininės genetikos katedroje. Mokslinius tyrimus rėmė Lietuvos mokslo taryba, doktorantūra buvo finansuojama ES struktūrinių fondų lėšomis, 2018 m. buvo gauta stipendija už akademinius pasiekimus.

Mokslinis vadovas – akad. prof. habil. dr. Vaidutis Kučinskas (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, biologija – 01 B, medicina – 06B).

Disertacijos gynimo sudėtis:

prof. dr. Algirdas Utkus – pirmininkas (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06 B);

prof. dr. Loreta Cimbalistienė (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06 B);

doc. dr. Elena Bosch Fuste (Pompeu Fabra universitetas, Ispanija, biomedicinos mokslai, biologija – 01 B);

prof. dr. Rimantas Jankauskas (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06 B);

prof. habil. dr. Limas Kupčinskas (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06 B).

Disertaciją galima peržiūrėti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir VU interneto svetainėje adresu: https://www.vu.lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Organizuoja Doktorantūros ir podoktorantūros skyrius
Vieta Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Raudonojoje auditorijoje (Santariškių g. 2, LT-08661, Vilnius)
Kontaktai Vida Dubonienė
Pradžia 2018-12-06 10:00
Pabaiga 2018-12-06
Tipas Disertacijos gynimas
Aprašymas

BIRUTĖ BURNYTĖ gins mokslo disertaciją „Genotipo ir fenotipo heterogeniškumo įvertinimas paveldimų neuropatijų grupėje” biomedicinos mokslų srities medicinos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2014–2018 metais Vilniaus universiteto, Medicinos fakulteto Biomedicinos mokslų instituto Žmogaus ir medicininės genetikos katedroje.

Mitochondrinės DNR mokslinius tyrimus rėmė Lietuvos mokslo taryba (sutarties Nr. TAP LLT-02/2015).

Mokslinis vadovas – prof. dr. Algirdas Utkus (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06 B).

Mokslinis konsultantas – akad. prof. habil. dr. Vaidutis Kučinskas (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, biologija – 01 B).

Disertacijos gynimo sudėtis:

prof. dr. Dalius Jatužis – pirmininkas (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06 B);

prof. dr. Vytautas Kasiulevičius (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06 B);

dr. Dalia Seaborne (Londono karalienės Marijos universitetas, Didžioji Britanija, biomedicinos mokslai, biologija – 01 B);

prof. dr. Juozas Raistenskis (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06 B);

prof. dr. Rasa Ugenskienė (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06 B).

Disertaciją galima peržiūrėti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir VU interneto svetainėje adresu: https://www.vu.lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Organizuoja Doktorantūros ir podoktorantūros skyrius
Vieta Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Raudonojoje auditorijoje (Santariškių g. 2, LT-08661, Vilnius)
Kontaktai Vida Dubonienė
Pradžia 2018-12-06 12:00
Pabaiga 2018-12-06
Tipas Disertacijos gynimas
Aprašymas

Akivaizdžia tendencija aukštosiose mokyklose Lietuvoje ir užsienyje tampa kiekvienais metais augantis studentų, turinčių psichinės sveikatos problemų, skaičius. Natūraliai kyla klausimas, kaip užtikrinti lygiavertes studijas studentams, turintiems tokių sutrikimų. Kaip atliepti individualiuosius poreikius tų, kurie serga depresija, bipoliniu sutrikimu, šizofrenija ir t.t.? Kokios paslaugos teikiamos psichinės sveikatos sutrikimų turintiems studentams užsienio šalyse? Kaip prižiūrėti savo psichinę sveikatą?

Konferencija aktuali tiems, kas domisi psichinės sveikatos tematika, aukštųjų mokyklų akademiniam ir neakademiniam personalui, tiesiogiai susiduriantiems su psichinę negalią turinčiais studentais.

Konferencijoje pranešimus skaitys Declan Tranor, Dublino universiteto Trejybės koledžo negalios paslaugų direktorius, prof. Jonas Ruškus, Jungtinių tautų Neįgaliųjų teisių komiteto narys ekspertas, Ieva Vasionytė, VU Filosofijos fakulteto Psichologinių konsultacijų ir mokymų centro psichologė, taip pat kiti pranešėjai.

Organizuoja Bendruomenės vystymo skyrius
Vieta VU Bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC), Konferencijų salė (A103, I a.). (Saulėtekio al. 5, Vilnius)
Kontaktai VU neįgaliųjų reikalų koordinatorės
Pradžia 2018-12-06 13:00
Pabaiga 2018-12-06 17:00
Tipas Konferencija
Papildoma informacja Registracija į renginį iki gruodžio 4 dienos
Aprašymas

SANDRA KUTKIENĖ gins mokslo disertaciją „Dislipidemijų įvertinimo ir modifikavimo įtaka širdies ir kraujagyslių ligų etiopatogenezei bei prevencijai ir sąsajos su kitais aterosklerozę skatinančiais rizikos veiksniais” biomedicinos mokslų srities medicinos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2014–2018 m. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Širdies ir kraujagyslių ligų klinikoje.

Mokslinė vadovė – prof. dr. Žaneta Petrulionienė (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06 B).

Mokslinis konsultantas – prof. habil. dr. Aleksandras Laucevičius (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06 B)

Disertacijos gynimo sudėtis:

prof. dr. Janina Tutkuvienė – tarybos pirmininkė (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06B);

prof. habil. dr. Marija Rūta Babarskienė (Kardiologijos klinika Elite medical, biomedicinos mokslai, medicina – 06B);

prof. dr. Marius Miglinas (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06B);

prof. dr. Dalius Jatužis (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06B);

prof. dr. Margus Viigimaa (Talino technologijų universitetas, Estija, biomedicinos mokslai, medicina – 06B).

Disertaciją galima peržiūrėti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir VU interneto svetainėje adresu: https://www.vu.lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Organizuoja Doktorantūros ir podoktorantūros skyrius
Vieta Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Konferencijų salėje (Santariškių g. 2, LT-08661, Vilnius)
Kontaktai Vida Dubonienė
Pradžia 2018-12-06 15:00
Pabaiga 2018-12-06
Tipas Disertacijos gynimas
Aprašymas

Diskusijos pranešėjas:Prof. Dr. Andranik Tumasjan, JOHANNES GUTENBERG-UNIVERSITÄT MAINZ in Germany. Pranešimo tema: "Blockchain: Hype or hope? The potential and limitations of blockchain technologies“.

Diskusijos pranešėjai:

Andrius Adamonis, blockchain projektų vadovas ir ekspertas, Lietuvos bankas.

Vytautas Kašeta, Blockchain Vilnius valdybos narys, Crypto Economy Organisation prezidentas.

Seminaras vyks anglų kalba.

Seminaras atviras visiems. Maloniai kviečiame dalyvauti.

We kindly invite you to attend a discussion: „Blockchain: a Data Revolution“.

Lecturer Prof. Dr. Andranik Tumasjan, JOHANNES GUTENBERG-UNIVERSITÄT MAINZ in Germany. Topic: "Blockchain: Hype or hope? The potential and limitations of blockchain technologies“.

Discussion speakers:

Andrius Adamonis, blockchain project manager and expert at the Bank of Lithuania;

Vytautas Kašeta, Board member of Blockchain Vilnius, president of Crypto Economy Organisation.

Seminar language: English.

Seminar is open to all University members.

Organizuoja Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas
Vieta VU Bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC), seminarų kambaryje (A119). (Saulėtekio al. 5, Vilnius)
Kontaktai dr. Julija Šarupičiūtė, Doktorantūros ir mokslo koordinatorė
Pradžia 2018-12-06 16:00
Pabaiga 2018-12-06 18:00
Tipas Diskusija
Aprašymas Lietuvos kariuomenė šiais metais mini savo atkūrimo šimtmetį. Siekdama paminėti šią Lietuvos nepriklausomybei saugoti skirtos organizacijos sukaktį, VU biblioteka lapkričio 28 d. P. Smuglevičiaus salėje visuomenei pristato parodą „Už tėvynę, už Laisvę“ ir kviečia į atidarymo renginį.Lietuvos kariuomenės šimtmečiui skirta paroda aprėpia Lietuvos kariuomenės istoriją nuo XIII a. iki šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės susikūrimo. Renginio atidarymo metu bibliotekos svečiams bus ne tik pristatyta paroda, bet taip pat visi norintys bus kviečiami peržiūrėti trumpo metražo filmą „Leitis“ ir paklausyti karo istoriko mjr. Gintauto Jakšto pasakojimo apie Lietuvos karo tradicijų tąsą.Kariuomenei skirtoje parodoje eksponuojami net 133 Vilniaus universiteto bibliotekoje saugomi dokumentai: knygos, rankraščiai ir grafikos kūriniai, vienaip ar kitaip susiję su LDK kariuomene ir jos karvedžiais, neatsiejant su mūsų kariuomenės žygdarbiais susijusių dokumentų nuo to meto Europos karo teorijos, taktikos, ginkluotės ar įtvirtinimų bei mūšių planavimo istorijos. Didžioji dalis eksponatų – knygų atrinkta iš buvusios senosios Vilniaus akademijos bibliotekos kolekcijos. Šiame fonde saugomi Europoje garsių karo teoretikų, inžinierių ir istorikų veikalai, iš kurių patirties ir idėjų sėmėsi tokie Vilniaus akademijos auklėtiniai, kaip raketinės artilerijos Europoje pradininkas, 1632–1634 m. Smolensko kampanijos, taip pat ir daugelio kitų XVII a. karinių konfliktų dalyvis Kazimieras Semenavičius.Parodoje pristatoma daug unikalių eksponatų, kurie dėl savo ypatingos vertės yra eksponuojami pirmą kartą. Vienas tokių – seniausia spausdinta knyga šiuo metu esanti Vilniaus universiteto bibliotekoje – tai 1472 metais Veronoje išspausdintas ypatingu puošnumu išsiskiriantis inkunabulas – italų inžinieriaus Roberto Valturijo veikalas „Apie karybą“. Yra žinoma, kad būtent šiuo ypač gausiai tiksliomis techninėmis iliustracijomis praturtintu R. Valturijo veikalu savo karinėse kampanijose rėmėsi tuometinės Europos valstybių valdovai, karvedžiai ir inžinieriai.Parodos eksponatus labai pagyvins šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės nuotraukos, kurias maloniai sutiko atrinkti ir leido eksponuoti Lietuvos Krašto apsaugos ministerija. Parodos lankytojui bus įdomu pamatyti sugretintus vaizdus: šalia senovės kario ar anų laikų karinės technikos įrenginio graviūrų – šiuolaikinės modernios Lietuvos kariuomenės nuotraukas.Parodos atidarymo renginys vyks lapkričio 28 d. 16 val., VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje (Universiteto g. 3). Paroda veiks iki 2019 m. balandžio mėn.
Organizuoja Biblioteka
Vieta VU biblioteka, P. Smuglevičiaus salė (Universiteto g. 3)
Kontaktai Ramunė Gedvilaitė
Pradžia 2018-11-28 16:00
Pabaiga 2019-03-30 18:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Registracija į renginį iki gruodžio 4 dienos
Aprašymas Paroda demonstruojama VU Filologijos fakulteto Rašytojų menėje (Domus Philologiae II aukštas, Universiteto g. 5, Vilnius). Fotografijų paroda „Kai Tiislär: Žiupsnelis Vengrijos“ yra rengiama kartu su Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministerija, Vengrijos ambasada Vilniuje, Balassi institutu ir Lietuvos Stepono Batono vengrų kultūros draugija. Paroda bus demonstruojama iki sausio 15 d.
Organizuoja Filologijos fakultetas
Vieta VU Filologijos fakulteto Rašytojų menė
Kontaktai Kontaktai nenurodyti
Pradžia 2018-11-22 15:00
Pabaiga 2019-01-15 17:00
Tipas Paroda
Aprašymas Parodos organizatoriai – Prahos miesto muziejus, Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lietuvos Čekijos draugija, Vilniaus universiteto biblioteka.Parodoje „Jono Basanavičiaus Praha“ pristatomos Prahos miesto muziejaus archyve esančios fotografijos, vaizduojančios XIX–XX a. sandūroje sparčiai besivysčiusią Prahą, kurioje gyveno, kurią matė ir kuri įkvėpė Lietuvos tautinės kultūros kūrėją Joną Basanavičių.Apie parodos sumanymą, jos koncepciją ir kūrimą papasakos parodos autorius, Prahos miesto muziejaus vyr. muziejininkas Jindřich Čeladín, o apie J. Basanavičių Prahoje parodos lankytojus supažindins VU doc. dr. Eligijus Raila.
Organizuoja Biblioteka
Vieta VU bibliotekos Galerija (III a.)
Kontaktai Snieguolė Misiūnienė
Pradžia 2018-11-22 15:30
Pabaiga 2018-12-30
Tipas Paroda
Papildoma informacja Daugiau informacijos
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos