Sidebar

Naujausi įvykiai

Aprašymas 2018 m. rugpjūčio 10 d., penktadienį, 17.00 val. kviečiame į ŽOLYNŲ DIENĄ Vingio skyriuje !Rugpjūčio viduryje lietuviai švenčia Žolinę, derliaus ir augmenijos brandos dieną, tad šia proga kviečiame susipažinti su mūsų sodo kolekcija, kurioje auga šimtai įvairiausių Lietuvos ir iš viso pasaulio vaistinės bei prieskoninės žolelės.Vingio skyrius – istorinė vieta, tai buvusi Radvilų dvarvietė, vėliau ten gyvavo vienuolyno sodelis, o šiuo metu čia įkurtas augalų sistematikos padalinys. Šioje unikalioje lauko žaliojoje klasėje galima mokytis istorijų apie augalus, dovanojančių žmogui gausybę gėrybių: maistą, vaistus, aprangą, pastogę ir grožį.Edukacijos metu lydės viena iš labiausiai patyrusių VU Botanikos sodo darbuotojų, vyr. botaninių kolekcijų kuratorė KRISTINA BALNYTĖ.Edukacinės ekskursijos kaina 1 EUR + įėjimo bilietas į Botanikos sodą.Atkreipiame dėmesį, kad ekskursija vyks ne Kairėnuose, o Vingio skyriuje, esančiame Vingio parke, už Vasaros estrados (M.K.Čiurlionio g.110, Vilnius)
Organizuoja Vingio skyrius
Vieta VU Botanikos sodo Vingio skyrius
Kontaktai Regina Juodkaitė
Pradžia 2018-08-10 17:00
Pabaiga 2018-08-10 18:30
Tipas Ekskursija
Papildoma informacja http://www.botanikos-sodas.vu.lt/kalendorius/40/344-%C5%BDolyn%C5%B3-diena-Vingio-skyriuje
Aprašymas Parodos autorius VU Fotonikos ir nanotechnologijų instituto ekspertas Virginijus Dadurkevičius taip pristato savo parodą: "Fotografija ir kelionės visada buvo mano aistra ir domėjimosi objektas (tiesa, ne profesija – esu informatikas). Abu šie dalykai gerai vienas kitą papildo: fotografija išmoko atidžiau žvelgti į pasaulį, skatina peržengti horizontą, o kelionės, naujos vietos ir nauja patirtis suteikia tam daugiau galimybių. Čia pateikiamos fotografijos iš dešimties dienų kelionės po pavasarėjančią, sodria žaluma ir tirštais rūkais pasipuošusią Toskaną. Dauguma vaizdų yra iš kraštovaizdžio fotografams gerai žinomų Toskanos vietų. Naujosios technologijos leidžia ten nukakti ir visiems kitiems to norintiems, netgi susiplanuoti tokių vietų lankymo maršrutą – po kiekvienos fotografijos pavadinimu yra tiksli vietos GPS nuoroda.Jeigu pritartume Oswaldo Spenglerio minčiai, kad „begalinė erdvė yra tas idealas, kurio visada siekė Europos siela, ypač – pamatyti jį aktualizuotą savo aplinkoje“, tai Toskana yra geriausia to iliustracija. Čia realybė susipina su siekiamybe, visur matai tolimą perspektyvą, išryškintą linijų, plokštumų ir taškų žaismą, neįtikėtinus atspalvių derinius ir tobulą harmoniją. Begalybės įspūdis jaučiamas ne tik erdvėje, bet ir laike. Čia viskas greta ir viskas autentiška: senoji etruskų kultūra, Romos palikimas, viduramžių miestai, tvirtovės, renesansas ir dabartis. O kur dar ūkanoti Toskanos saulėtekiai, čiurlioniški kiparisai ir sodrūs saulėlydžiai – jautiesi, lyg kas būtų trumpam pravėręs langą į jaunystės fantazijų pasaulį, lyg grįžęs prie savo europietiškų ištakų.Dėkoju Italijos ambasadai Vilniuje ir Italų kultūros institutui, padėjusiems surengti šią parodą."
Organizuoja Bendruomenės vystymo skyrius
Vieta Vilniaus universiteto centriniai rūmai (Universiteto g. 3, rektorato koridorius, II aukštas)
Kontaktai Virginijus Dadurkevičius
Pradžia 2018-05-22 10:00
Pabaiga 2018-08-31 16:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Parodos pristatymas
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos