Gyvybės mokslų centras

„Virginijaus Šikšnio darbai paremti noru ir troškimu pažinti gamtą, suprasti mechanizmus, kurie valdo gyvybei svarbius procesus. Dažnai viešojoje erdvėje girdime pasamprotavimų, kad gal Lietuva yra per maža investuoti pinigus ir žmogiškuosius resursus tam, kad pažintume gamtą, vykdytume fundamentaliuosius tyrimus.

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) studentai, siekiantys pagerinti savo akademinius ir asmeninius pasiekimus, norintys suprasti, kokios galimybės atsiveria baigus universitetą, ieškantys vertingų patarimų planuojant profesinę ateitį, svajojantys įsitraukti į universiteto mokslinę veiklą dabar galės įgyvendinti savo tikslus ir uždavinius padedami patyrusių, sėkmingų, gebančių įkvėpti patarėjų – mentorių.

Nobelio chemijos premija šiemet paskirta trims mokslininkams: Frances H. Arnold iš Kalifornijos technologijos instituto (JAV) už baltymų evoliuciją, George’ui P. Smithui iš Misūrio universiteto (JAV) ir Gregory’ui P. Winteriui iš MRC Molekulinės biologijos laboratorijos Kembridže (Jungtinė Karalystė) už peptidų ir antikūnų fagines bibliotekas, kurios galėtų padėti kuriant efektyvius autoimuninių ligų ar vėžinių susirgimų gydymo metodus.

Šiųmetę Nobelio premiją fiziologijos arba medicinos srityje pasidalijo Teksaso universiteto (JAV) profesorius Jamesas P. Allisonas ir Kioto universiteto (Japonija) profesorius Tasuku Honjo. Nobelio premija šiems mokslininkams paskirta už svarbius atradimus imunologijos srityje, kurie leido sukurti naujus vėžio terapijos būdus, pagrįstus neefektyvaus imuninio atsako reguliavimu.

Puslapis 1 iš 15