Gyvybės mokslų centras

Praėjusį savaitgalį „Vilnius-Lithuania iGEM“ komanda organizavo pirmąsias Lietuvoje tarptautines gyvybės mokslų programavimo varžybas – biohakatoną. Renginys į Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centrą (VU GMC) sukvietė septynias komandas iš Lietuvos ir tris iš užsienio: Švedijos, Suomijos bei Nyderlandų.

Prieš mėnesį Lietuva tapo Europos molekulinės biologijos laboratorijos (EMBL) nare. Tai pirmaujantis gyvybės mokslų tyrimų laboratorinis centras pasaulyje, kurį sudaro penki padaliniai Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje ir Italijoje. Pagrindinė EMBL būstinė yra Heidelberge (Vokietija). Šiuo metu EMBL priklauso per 20 valstybių narių. Joms suteikta prieiga prie visų EMBL paslaugų ir programų, taip pat narės įgyja balsą priimant sprendimus dėl organizacijos veiklos.

UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ kviečia Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) magistrantūros I kurso studentus bendrovėje rengti antrosios studijų pakopos baigiamuosius darbus. Geriausiems studentams, kurie 2018–2019 mokslo metais baigiamuosius studijų darbus rengs šioje bendrovėje, bus paskirtos vardinės „Thermo Fisher Scientific“ stipendijos.

Rugpjūčio 1 d. žurnalo „Nature“ interneto svetainėje publikuotas straipsnis „A Single-cell Atlas of the Airway Epithelium Reveals the CFTR-rich Pulmonary Ionocyte“ apie naujo ląstelių tipo – plaučių jonocitų – atradimą. Du pirmieji publikacijos autoriai yra dr. Lindsey Plasschaert ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) doktorantas Rapolas Žilionis. Abiejų tyrėjų indėlis į šį atradimą laikomas lygiaverčiu.