Gyvybės mokslų centras

Kasmet dviem mikrobiologijos ir biotechnologijos studentams už sėkmingus mokymosi rezultatus ir puikų darbą laboratorijoje skiriamos iškilaus mokslininko, profesoriaus Karolio Jankevičiaus vardinės stipendijos. Šiemet jos atiteko Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) III kurso bakalaurantui Gyčiui Druteikai ir I kurso magistrantui Jokūbui Krutkevičiui. Abu studentai džiaugiasi tokiu jų mokslinės veiklos įvertinimu ir paskata tęsti pradėtus tyrimus.

Šio mėnesio pabaigoje magistro diplomą rankose laikysiantis Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro biochemijos studentas Lukas Birštonas visuomet mėgo populiarinti gamtos mokslus. Šiuo metu jaunuolis su Indre Pivoraite veda laidą „Mažasis atradėjas“, kurioje su mokslo pasauliu supažindina mažuosius žiūrovus. „Vaikai ir mokslas yra du pagrindiniai ateities komponentai. Deramai juos suvedus laukia puiki ateitis“, – neabejoja Lukas.

Nuo naujų mokslo metų Vilniaus universitete (VU) už aukščiausio lygio mokslo ir studijų pasiekimus išskirtinio profesoriaus statusas bus suteiktas pirmiesiems šešiems profesoriams. Trys iš jų – VU Gyvybės mokslų centro mokslininkai: Saulius Klimašauskas, Rolandas Meškys ir Virginijus Šikšnys.

Birželio 12–15 d. Majamyje (JAV) vyks 28-asis pasaulinis biosensorių kongresas, kurį kasmet vis kitoje šalyje organizuoja žinoma tarptautinė leidykla „Elsevier“. Jame šiemet laukiama apie 900 dalyvių. Kongrese dalyvaus ir keturi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) atstovai: dr. Marius Dagys, doktorantai Dalius Ratautas, Tadas Penkauskas ir Indrė Aleknavičienė. Trys pastarieji pristatys stendinius pranešimus, o dr. M. Dagys skaitys žodinį pranešimą.